Mac Os X yükleme

serkan6254

Hectopat
Daha fazla  
Selam. Öncelikle merhabalar ben windows 7 kullanıcısıyım. Mac OS X işletim sistemine yükseltmek istiyorum. Elimde OS X Yosemite 10.10.2 (Installer).dmg dosyası, 16 GB'lık USB belleğim var. USB bellekten boot ederek os x işletim isistemini kurmak istiyorum yardımcı olurmusunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
işlemci 870 2.92
gigabyte p55 ud6 anakart
rem 6 gb
e kartı ati radeon 5550
hdd 250 gb scandisk ssd
bu makineme mavericks kurabilirmyim anakartımda uefi yok

Win32 Disk Imager OS X 10.10 Yosemite RAW İmajı | indirdim burdan usb ye yazdırdım usbyi takınca bot ekranına gelmiyor makine itleniyor usb yi secince

vituralbox ile ml2 kurdum sanal makineye ordan app stroden mavericks indirdim unibeast ile usbye yazdırdım kurulum yaptım tüm drierlar kuruldu sorun yok ama usb yi çıkarıyorum hhdden boot yapmıyor cloverdan ayarları yapıyorum boot ypamadım

Clover son sürüm indirin ve kurun.
Dropbox - Clover_v2.3k_r3193.pkg.zip
Sanırım dual boot yapıcaksınız. Bunun için resimde gördüklerinizi uygulayın.
Mac OS X kurduğunuz hardiske kurduğunuza emin olun.
Ekran Resmi 2015-03-25 16.44.04.png

Birde bu konunun altından devam etmeyelim. Yeni konu açın ordan devam edelim.

Son düzenleme:
suanda sanal makinede mavericks indiriyorum insin unibeast ile kurulum yapacam ama daha önce bu ayarı yaptığımda silmiş olduğum Windows yazısı geliyor bu ayardan sonra mec boot kısmı gelmiyordu
bende daha once samsung rv 520 i3 işlemcili notebook vardı bu resimdeki install for uefi booting only tıklıyorum yeterli oluyordu birde clover configaturdanda zaman ayarı yapıyordum leptopum mac olmuştu sattım onu cok pişmanım mac tüm versiyonlarını kurdum

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı