Mac OS X'de C Derleyicisi

WatchOZT

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese iyi forumlar,
Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim. Laptop arayışı içerisindeyim.Windowslara pek bakmıyorum çünkü beni üniversite bitene kadar idare edebilecek bir şey arıyorum. C,C++,C#,Visual Studio,Html 5,Java,Css gibi diller öğreneceğiz. Mac alsam beni yarı yolda bırakır mı ? Hangi yazılım dillerini kullanamam. Mac için C Compiler aradım fakat Türkçe bir kaynak bulamadım. Teşekkürler.

Arkadaşlar herkese iyi forumlar,
Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim. Laptop arayışı içerisindeyim.Windowslara pek bakmıyorum çünkü beni üniversite bitene kadar idare edebilecek bir şey arıyorum. C,C++,C#,Visual Studio,Html 5,Java,Css gibi diller öğreneceğiz. Mac alsam beni yarı yolda bırakır mı ? Hangi yazılım dillerini kullanamam. Mac için C Compiler aradım fakat Türkçe bir kaynak bulamadım. Teşekkürler.

kardes su anda ben mac kullanıyorum ve mac için tasarlanan programlama programı bulamadım eger bulursan sen öyle bır program at bana mac de test edeyim sonra oluyor alabılırsın deyim ama mac ın sağlamlığını pil konusunu soruyorsan gercekten güzel ama program kısıtlı bulunmuyor

kardes su anda ben mac kullanıyorum ve mac için tasarlanan programlama programı bulamadım eger bulursan sen öyle bır program at bana mac de test edeyim sonra oluyor alabılırsın deyim ama mac ın sağlamlığını pil konusunu soruyorsan gercekten güzel ama program kısıtlı bulunmuyor
ilginize teşekkür ederim belli bu mac beni zorlar 4 yılda mecbur windows kullanacağım :D

Aradiğin sadece derleyici ise GNU' nun compilerlari ( C , C++ için ) OSx için de mevcut. Ayrica Xcode adli IDE de mevcut . (Hangi dilleri destekliyor bilmiyorum .) Benim tavsiyem ise ister Windows ister OSx içeren bir bilgisayar olsun mutlaka yaninda Linux' u yükle. Ayni anda Linux' la birlikte Windows veya Osx kullanabilrsin .

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı