Maç oynarken eziliyorum

furkan ayan

Hectopat
Yer
Bursa Yavuzselim
Daha fazla  
Boyum 1.67 fakat 45 kiloyum hızlıyım ama ne zaman hava topuna çıksam indiriyorlar aşağı hep arada kalıyorum. Ofansif orta sahayım. Ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşına bağlı biraz bence, daha küçüksen ileride kilo alabilirsin ve vücudun daha yapılı bir hale kolayca gelebilir. Futbolda fiziki üstünlük önemli oluyor maalesef, ayrıca o pozisyon da sana uygun olmayabilir farklı yerlerde oynamayı dene :)

Yaşına bağlı biraz bence, daha küçüksen ileride kilo alabilirsin ve vücudun daha yapılı bir hale kolayca gelebilir. Futbolda fiziki üstünlük önemli oluyor maalesef, ayrıca o pozisyon da sana uygun olmayabilir farklı yerlerde oynamayı dene :)
8. sınıfım. Defans olmuyor benden kalede zaten benden uzunlar her türlü ezileceğim.Biz de forvet oluruz :D

Yolun başında ve tam geç kalmaman gereken yerdesin, hevesin ve iraden güçlüyse öncelikle amatörde çok vakit kaybetmeden yarı profesyonelliğe geçmeye çalış. Hedefin ofansif orta sahada kalmaksa bunun önceliği %60 doğuştan yetenektir geri kalan çalışmayı bireysel olarak yap. Hava topu çok fazla senin işin değil senin geliştirmen gereken oyunu iyi okumak, arkadaşlarını net pozisyonlara sokacak isabetli paslar, kıvrak bilek yeteneğin ve kaleyi cepheden gördüğünde sert ve isabetli şut atabilmek. Ve tabii ki sağlıklı biçimde kilo almalısın onun içinde beslenmene iyi dikkat et. Bol şanslar :)

Bende öyleydim 8. sınıfta 1 senede ne oldu anlamadım ama 9. kalıbım aynı olsa bile düşmüyorum ve adamları düşürebiliorum.
Bekle ya da biraz kilo al ve vücüdünu geliştir.

Yeni konular

Geri
Yukarı