Mac üzerinden Windows 7 USB Boot Oluşturma

AliYmn

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar, şuanda masa üstü bilgisayarım Freedos şeklinde ve bu yüzden Macbook üzerinde Windows 7 ISO indirdim fakat bunu nasıl USB'e boot ettireceğim bilemedim. Birkaç program denedim ama PC algılamadı USB'i exFAT formatında olduğu için. Yardım ve önerilerinizi bekliyorum....

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk İzlencesi'ni açın ve soldan USB'yi seçin. Ardından üstten Sil'e basın ve biçim olarak MS-DOS (FAT) seçin ve USB'yi silin. Şimdi Bootcamp Yardımcısı'nı açın ve yönergeleri takip edin. Size indirdiğiniz ISO dosyasını ve silinecek USB'yi seçtirdikten sonra kurulum dosyaları USB'ye kopyalanacaktır.
Yalnız bilgisayarın FreeDOS olduğunu belirtmişsiniz. Eğer yeni alındıysa Windows 7 desteği yoktur büyük ihtimalle. Windows 10 kurmanızı tavsiye ederim.

Dedikleriniz uyguladığımda mac'in okuduğun usb formatı ile win7 uymuyor çalışmıyor. Wmware indirerek sanal windows7 üzerinde gerçekleştirdim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı