Macaristan GP kazananı Hamilton

Sonuç olarak yanlış bir karardı Mercedes adına. Bottas için üzgünüm. Lewis'in arkasında 2. pilot olmayı haketmiyor bence. Ancak başka bir takımla da bu başarıyı dahi else edebileceğini sanmıyorum. Araçlar arasında cidden çok büyük mühendislik farkı var. Mercedes'e kimi verirseniz verin ilk 3'e girer gibi geliyor artık. Tabii şaka bir yana gelecekte Max gibi genç bir yeteneği Mercedes içerisinde görmeyi çok istiyorum.

Eğer Bottas yarış sonuna kadar o lastikle devam etseydi zaman kaybedecekti, üstelik zorlarken yıpranmış lastikler güvenlik riski de oluşturacaktı. Lastik değişimi sonuna kadar doğru karar, sadece birkaç tur erken yapılmış olabilir.

Lewis'in arkasında 2. pilot olmayı hak etmiyor bence.
Şu anda hiçbir sürücü Hamilton'ın önünde 1. sürücü olamaz. Memur Bottas mı Hamilton'ın yerinde olacak? :D Mercedes'e gelmeden önce Bottas'ı çok severdim, en yetenekli 3-4 sürücüden biri derdim o an için ama şimdiki durumda geçirdiği Mercedes yıllarına bakıp yanılmışım diyorum. Bottas, Nico kadar bile iyi değil. 2017 ve 2018'de en iyi arabaya sahip olmasına rağmen 2. olamadı, geçen yılki aşırı bariz üstünlük sayesinde 2. gelmiş olması yanıltmasın. Bottas kesinlikle Vettel, Max düzeyinde sürücü değil.

Son düzenleme:
Lewis'ten iyi olduğunu söylemiyorum. 2. pilot olmayı haketmeyecek kadar iyi bir pilot bence. Başka bir takımda 1. pilot olabilir ama bu başarıları yakalayamaz o zaman da.

Bottas'ın Mercedes öncesindeki dönemi gelecek için ümit veren bir sürücü profilindeydi. Özellikle 2014 ve 2015 yıllarında Williams ile beklenenin üstünde iş çıkardığını düşünmüştük ancak şimdi fark ediyoruz ki o yılların Williams aracı gayet iyi düzeydeymiş. Takım arkadaşı ve kapasitesi de en üst düzeyde olmayan Massa ile yakın puanlara sahipler. Üstelik Massa'nın en iyi dönemlerinde de olmamıştı o sezonlar.

BERWAR ve İbrahim ne düşünüyor bu konuda bilmiyorum ama açıkçası Hamilton, hâlâ Vettel, Verstappen, Leclerc, Ricciardo, biraz Sainz ve gelecek için iyi sinyaller veren Norris'in 1-2 sezon sonraki gelecebileceği konum varken Bottas'a 1. koltuğu ancak ortanın altı takımlar verir.

ERWAR ve İbrahim ne düşünüyor bu konuda bilmiyorum ama açıkçası Hamilton, hâlâ Vettel, Verstappen, Leclerc, Ricciardo, biraz Sainz ve gelecek için iyi sinyaller veren Norris'in 1-2 sezon sonraki gelecebileceği konum varken Bottas'a 1. koltuğu ancak ortanın altı takımlar verir.
Bottas bu yazdığın sürücülerden hiçbirinden iyi değil, sana katılıyorum. Tek turda iyi bir pilot, yarış temposu olarak iyi değil. 2017 ve 2018 yıllarında rezaletti, ona rağmen kendisinden yavaş araç sahibi olan pilotların gerisinde kaldı. 2018 sezonunu Vettel, Raikkonen ve Verstappen'in gerisinde bitirdi, buna rağmen takımdan gönderilmedi. Geçen sene ise araç eskiye yıllardaki araçlara göre daha dominant bir araçtı, o nedenle sezonu 2. sırada bitirdi. Bottas çok kötü bir pilot değil, iyi bir pilot ama gridde kendisinden iyi olan çok sayıda sürücü var.

Pit stopa gelirsek doğru bir hamleydi Bottas'ın o lastiklerle Verstappen'i Macaristan gibi bir piste geçmesi kolay değildi. Trafik olmasaydı Bottas, Verstappen'i yakalanırdı büyük ihtimal. Asıl önemlisi Bottas'ın yerinde HAM olsaydı o kesin yakalardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı