MacBook 2008 fanlarını sürekli hızlı çalıştırmak zararlı mı?

UluçErdal

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bende MacBook 2008 var eskibi cihaz ama işimi hala daha görüyor kendisini çok seviyorum :D Ama yeni Mac'ler gibi değil, termal macun değiştirmek, klavye falan çıkması gerek korkuyorum o yüzden riske girmedim ama macun eskimiş belli. Safari'den Netflix'de bir şeyler izlerken 60 65 derece arası oluyor. Mac fan Control'dan da hızı 5000'de kullanıyorum fan sürekli hızlı çalışması zararı olur mu? Pilden yana sormuyorum herhangi bir şey. Şimdiden teşekkür ederim sağlıcakla kalın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benimki de 2014 model X1 Carbon var, benimkinin de klavyesi çıkması gerekiyor değişimde. Dikkatli olunca sorun olmuyor. Klavyenin flex kablosu var, onu çıkarınca klavye de geliyor zaten.

Unibody 2008 mi termal macun değiştirmenin pek zor olacağını zannetmiyorum.
zor olmasından değil alta ve yanlarda vida var onları çıkarınca önden klavye kalkıyor benim kasa plastik kasa olandan kenarları biraz yıpranmış eskisi gibi olmazsa diye korkuyorum dedim yeni kasalarda hatta benim macin alüminyum kasa olan alttan kapat şeklinde açıyorsun rahat ama bu kasada klavye çıkıyor bu kasada en sevdiğim batarya çıkartılıp takılabilir ve ram hdd takıp çıkarmak çok rahat bu kasanın sevdiğim bir yanı :D yinede teşekkür ederim dostum yardımın için :D

Yeni konular

Geri
Yukarı