Çözüldü MacBook A1181 macOS kurulumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yusuf Akarçay

Hectopat
Katılım
10 Şubat 2018
Mesajlar
12
Herkese merhaba. Elimde eski bir MacBook var model kodu A1181 - 2008 model 2 GB RAM 2.4GHz Core 2 işlemci 250GB HDD gibi özellikleri var. Bugün geçti elime ve içinde macOS X Lion vardı, format atmak istedim. Kurtarma modundan diski sildim ve şu an herhangi bir işletim sistemi kurulu olmadığı için bilgisayar açılmıyor, girip tekrar yüklemeye çalıştığımda daha sonra tekrar deneyin gibi bir hata veriyor. Kısacası buradan da geri yükleme yapamıyorum, bir USB oluşturup USB'den başlatmak istediğimde ise USB gözükmüyor, sadece harddiski görüyor. Yardımcı olabilecek birisi varsa ve yardım ederse sevinirim :)

IMG_6800.JPG
 
KS
KS
Y

Yusuf Akarçay

Hectopat
Katılım
10 Şubat 2018
Mesajlar
12
Bir başka PC üzerinden başlatma USB'si hazırladım fakat MacBook hazırladığım USB'yi görmüyor :) bu konuda yardımcı olabailir misiniz?

Başka bir PC/Mac üzerinden USB hazırlayıp deneyin:
  • Buradan OS X Lion indirin: https://isoriver.com/mac-os-x-lion-10-7-iso/
  • PC ile hazırlamak için Transmac kullanabilirsiniz: About TransMac for Windows
  • Mac ile hazırlamak için de DiskMaker X Lion uyumlu sürüm: Downloads

Teşekkür ederim dediğiniz linkteki DMG dosyası indirilemiyordu. Kurmaya çalıştığım macOS sürümü uyumsuz olduğu için kuramıyormuşum. macOS X Lion DMG 10.7 indirdiğimde sorun çözüldü. Alt (option) tuşuna basıp başlattığımda yüklemeyi yapabildim. Bu arada dün uğraşırken harddiski bilgisayara bağlayıp biçimlendirmiştim bu sefer de kurtarma modu silindi (soru işareti çıkıyordu) fakat bununda çözümü aynı. İyi forumlar :)
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı