MacBook Air (11-inch, Mid 2011) format sorunu

AzizHakan

Centipat
Herkese merhaba,

Pek de iyi anlaşamadığım MacBook Air'e format atmak istedim. Baktığım kadarı ile yönergeleri uyguladım. İlk başta disk izlencesinden HDD'yi sildim ve USB belleğe Transmac ile High Sierra sürümünü indirip yazdım.

1. Sorun: Alt(options) tuşuna bastığımda HDD ya da USB seçeneği çıkmıyor sadece Internet Recovery açılıyor. İnternetteki tüm videolarda açılışta bu tuşa basıldığında bir HDD/USB seçeneği sunması ve buradan da seçim yapılarak kurulumun yapılası gerekiyor anladığım kadarıyla.

2. Sorun: Tamam USB'den sürüm vs. bir şey yapmadan Lion sürümüne geri yükleyeyim internet üzerinden diyorum. Bu sefer de "macOS X yüklemek için gereken ek bileşenler indirilemiyor" uyarısını alıyorum. Çözüm olarak ülkemizde bu sistemin iyi çalışmadığı bundan dolayı DNS ayarlarını değiştirmemiz yazıyordu, gereken değişikliği yaptım fakat sonuç gene aynı. Bir başkası yine ağ ayarlarından olabileceğini yazmış ve telefonun hotspot kullanılarak Recovery yapılabileceğini yazmış. O da çalışmadı.

Şu an PC'ye herhangi bir yükleme yapamıyorum ve bu şekilde kaldı. Araştırdığım hiç bir yerde net bir şeye ulaşamadım, muhtemelen var ama ben artık 2 gündür konu ile alakalı kör oldum bulamıyorum. Bana yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

PC bilgileri:

MacBook Air (11-inch, mid 2011)
1.6 GHz Intel Core i5
2 GB 1333 MHz DDR3
Intel HD Graphics 3000 288 MB

WhatsApp Image 2019-11-24 at 10.30.38(1).jpeg

WhatsApp Image 2019-11-24 at 18.35.22.jpeg

WhatsApp Image 2019-11-24 at 10.30.38.jpeg

WhatsApp Image 2019-11-24 at 10.30.39.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı