MacBook Air 2015 USB ile başlamıyor

ademsahinnn

Hectopat
Selam,

Evde boş duran 2015 model bir MacBook Air bilgisayarım vardı. Genelde dışarıda işlerim olduğu için ve pil ömrü de iyi olduğundan dışarıdaki işlerim için bunu kullanmaya karar verdim ancak şöyle bir sıkıntı yaşıyorum. İki tane High Sierra sürümü indirdim iki farklı USB'ye Transmac ile kurulum gerçekleştirdim ancak hiçbir şekilde USB'den başlatamıyorum. Nette Power tuşundan sonra alt tuşuna basın diyorlar yapıyorum ancak Wi-Fi şifresini istiyor giriyorum internet recovery çıkıyor. Tıklıyorum bir şeyler indiriyor sonra bir menü açıyor. MacOS'u yeniden yükle, Disk İzlencesi gibi seçenekler var daha önceden sanırım recovery silinmişti bu nedenle reinstall işe yaramıyor. Disk İzlencesi kısmından yapıldığı söyleniyor ancak onu da anlatılanları uygulamama rağmen yapamadım. Özetle ben USB bellek ile 2015 model MacBook Air'e nasıl High Sierra sürümünü yüklerim? Cihazım Intel i5 modeli.

Selam,

Evde boş duran 2015 model bir MacBook Air bilgisayarım vardı. Genelde dışarıda işlerim olduğu için ve pil ömrü de iyi olduğundan dışarıdaki işlerim için bunu kullanmaya karar verdim ancak şöyle bir sıkıntı yaşıyorum. İki tane High Sierra sürümü indirdim iki farklı USB'ye transmac ile kurulum gerçekleştirdim ancak hiçbir şekilde USB'den başlatamıyorum. Nette Power tuşundan sonra alt tuşuna basın diyorlar yapıyorum ancak Wi-Fi şifresini istiyor giriyorum internet recovery çıkıyor. Tıklıyorum bir şeyler indiriyor sonra bir menü açıyor. MacOS'u yeniden yükle, Disk İzlencesi gibi seçenekler var daha önceden sanırım recovery silinmişti bu nedenle reinstall işe yaramıyor. Disk İzlencesi kısmından yapıldığı söyleniyor ancak onu da anlatılanları uygulamama rağmen yapamadım. Özetle ben USB bellek ile 2015 model MacBook Air'e nasıl High Sierra sürümünü yüklerim? Cihazım Intel i5 modeli.

Cihaz acilirken option tusuna basili tut ve USB'yi sec.

Cihaz acilirken option tusuna basili tut ve USB'yi sec.
Bunu deniyorum ancak USB seçme kısmı gelmiyor wifi şifresi istediği bir ekran geliyor oraya girdikten sonra internet recovery açılıyor. Ona bastığım zamanda biraz bekliyor internetten bir şeyler indiriyor sanırım sonrasında disk izlencesi , macos'u geri yükle seçeneklerinin olduğu kurtarma modu geliyor ancak disk daha önce silinmişti o yüzden recovery yok içerisinde

Bunu deniyorum ancak USB seçme kısmı gelmiyor wifi şifresi istediği bir ekran geliyor oraya girdikten sonra internet recovery açılıyor. Ona bastığım zamanda biraz bekliyor internetten bir şeyler indiriyor sanırım sonrasında disk izlencesi , macos'u geri yükle seçeneklerinin olduğu kurtarma modu geliyor ancak disk daha önce silinmişti o yüzden recovery yok içerisinde
O kismin fotografini atar misiniz?

Merhaba,

Dışarı çıkmam gerekti birkaç saate eve geçince çekip atacağım. İlginize teşekkür ederim.

Hocam selamlar tekrardan,

Power tuşuna bastıktan sonra alt tuşuna basılı tutunca wifi şifresi girme ekranı geliyor. Girince internet recovery butonu çıkıyor tıkladığım zaman aşağıdaki sayfa açılıyor. Transmac ile iki farklı USB'ye yazdım. İkisini de boot edemedim başka bir yükleme yolu yok mudur? Sistemi açılır hale getirmem lazım.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-06-06 at 13.34.44.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-06 at 13.34.44.jpeg
    95,2 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

Geri
Yukarı