MacBook Air 2017 13' vs MacBook Pro 2013 15'

Lenka

Kilopat
Yer
Ataşehir
MacBook Air 2017 13' kullanıcısıyım. Evde dizi, film ve internette gezmek için kullanıyorum. Dışarıda ise okula götürüyorum. Air'ın hızından ve hafifliğinden memnunum fakat ekranı hoşuma gitmiyor. 1440x900 dizi-film izlerken 1080p görüntü alamıyorum. Cihazı satıp, aynı fiyata 2013 15 inç temiz bir Pro almaya değer mi? Ekranının büyüklüğü ve Retina oluşu ilgimi çekiyor. Cebimden para çıkmayacak, şu an fiyatlar muadil. 2021'de hala yalnızca surf için ve ekran kalitesi büyüklüğü için Air 2017'den Pro 13'e geçilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bataryası 2013'ten bu yana büyük ihtimalle değiştirilmiştir o yüzden geçilir lakin değiştirilmemişse o bataryanın pek bir işe yarayacağını sanmıyorum. Ayrıca NVIDIA ekran kartlı model olduğundan dolayı o seride lehimlerin kırılması sorunu var. Yani donanımsal olarak sizin bilgisayarınızdan çok daha güçlü olduğu doğru lakin dayanıklılık açısından sıkıntılı bir model.

Temiz & sağlıklı bulunursa geçilir gibi.

Bataryası 2013'ten bu yana büyük ihtimalle değiştirilmiştir o yüzden geçilir lakin değiştirilmemişse o bataryanın pek bir işe yarayacağını sanmıyorum. Ayrıca NVIDIA ekran kartlı model olduğundan dolayı o seride lehimlerin kırılması sorunu var. Yani donanımsal olarak sizin bilgisayarınızdan çok daha güçlü olduğu doğru lakin dayanıklılık açısından sıkıntılı bir model.
Cihazın sahibiyle konuştum. 1,250 TL fiyatı batarya için indi. Retina ekranında ve ekran kartında hiçbir sorun yok diyor. Salı günü test etmeye gideceğim. Cihaz temizse Pro'ya geçmeyi önerir misiniz?

Cihazın sahibiyle konuştum. 1,250 TL fiyatı batarya için indi. Retina ekranında ve ekran kartında hiçbir sorun yok diyor. Salı günü test etmeye gideceğim. Cihaz temizse Pro'ya geçmeyi önerir misiniz?
Tasarım dili desen 2018 MBP - 2017 Air gibi bir fark yok, ekran büyük ölçüde yüzünüzü güldürecek. Donanımı katmıyorum herhangi ağır iş yapmadığınız için. Daha hoş bir ekrana karşılık sanırım sadece ergonomiden ve güncellemelerden ferâgat edeceksiniz. Dümdüz mantıkla kesinlikle geçilir.

Tasarım dili desen 2018 MBP - 2017 Air gibi bir fark yok, ekran büyük ölçüde yüzünüzü güldürecek. Donanımı katmıyorum herhangi ağır iş yapmadığınız için. Daha hoş bir ekrana karşılık sanırım sadece ergonomiden ve güncellemelerden ferâgat edeceksiniz. Dümdüz mantıkla kesinlikle geçilir.
Ergonomi sorun değil, lakin güncellemeler aklımı karıştırıyor. 2013 Başı cihazlar en son Catalina ile kaldı. Big Sur güncellemesi yapılmaya çalışırken siyah ekran yiyorlarmış. Güncelleme almaması büyük bir sorun mu? Bu cihazı alırsam satması Air 2017'ye göre zor olur mu? En önemlisi Big Sur'dan sonraki güncellemeleri kurabilir miyim?

2015 Pro ( 13 inç ) kullanıyorum ve memnunum, günlük kullanım ve ders için gayet iyi. Macbook Air alacaksam M1 dışında bir modelini almazdım zaten. 2018-2020 İntel'lerde de ısınma sorunu var.
Bu cihazı alırsam satması Air 2017'ye göre zor olur mu?
1 aydır satmaya çalışıyorum, 6 kişi yazdı ama alan olmadı daha :D

2015 Pro ( 13 inç ) kullanıyorum ve memnunum, günlük kullanım ve ders için gayet iyi, Macbook Air alacaksam M1 dışında bir modelini almazdım zaten. 2018-2020 İntel'lerde de ısınma sorunu var.

1 aydır satmaya çalışıyorum, 6 kişi yazdı ama alan olmadı daha :D
Ben alıcı bulabildim. Pro 2013'e geçilir mi? Güncelleme almıyor. 2015'e para vermek istemiyorum. Ve asıl önceliğim 15 inç Retina ekran.

15 inç cihazda performans daha iyi olacaktır, tam özelliklerini bilmiyorum ama trackpad'in küçük olması dışında kötü yanı yok cihazın.

Yeni konular

Geri
Yukarı