Macbook air mı almalıyım iPad Pro mi ?

• iPad Pro

• Macbook Air

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

Eren TUNA

Hectopat
Daha fazla  
Biliyorsunuz ki şuanda Apple Üniversite öğrencileri için eğitim indiriminin yanında beats kulaklık hediye etmekte.

Bende bu kampanyadan faydalanmak istiyorum. Ancak Macbook Air beni 2017 yılında tatmin eder mi ? iPad Pro'dan uzak tutan konu ise bir bilgisayarın yerini tutmaması.

Kullanım amacına gelirsek:
  • İnternette dolaşmak (Haber siteleri, forumlar, sosyal ağlar).
  • Youtube'dan video izlemek, ancak bunu tek sekme ile yapmıyorum genellikle tarayıcıda arkada 10 dan fazla sekme açık bulunuyor.
  • Blog yazma.
  • Video düzenleme 1080p düşünüyorum. İleride belki 4k olur ama öyle profesyonel bir düzenleme olmayacak.
  • (Final Cut Pro olmazsa İMovie üzerinden).
  • Film izleme (Uzun süreli pil).
  • Bol bol müzik dinleme (ses kalitesi, genellikle kulaklık ancak).
  • Fotoğraf düzenleme.
  • Garageband ile amatör müzik çalışmaları.
Oyun düşünmüyorum zaten ancak oynarsamda en üst düzey oyun olarak belki undertale seviyesinde yani ;
  • Minimum:
    • İşletim Sistemi: Mac OS X
    • Bellek: 2 GB RAM
    • Depolama: 200 MB kullanılabilir alan
  • Önerilen:
    • İşletim Sistemi: Mac OS X
    • Bellek: 4 GB RAM
    • Depolama: 200 MB kullanılabilir alan
Aslında günlük bir kullanım oluyor tüm bu yazdıklarım. Ayrıca final cut pro ve oynarsam da oyunları iPad pro çalıştırmıyor. İşte bu ayrımda tıkanmış durumdayım. Macbook'a yatkın olmamda bir başka sebep ise verdiği hediyenin seviyesinin artması.

Verdiği hediyeler ise şu sekilde ;
  • iPad pro alana Beatsx Wireless Kulaklık
  • Macbook alana Beats Solo 3 Wireless kulaklık

Not: Eğer bu konu dışında başka Windows PC önerirsiniz lütfen 3500 TL'yi geçmesin çünkü eğer alırsam ki planlamiyorum, şu anda vericegim fiyatı bir Windows bilgisayara vermeyi düşünmüyorum. (Yanlış anlamayın zaten mevcut olarak bir Windows kullanıcısıyım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı