MacBook Air 2017 SSD yükseltmesi

Batu13

Femtopat
Daha fazla  
Hocam öncelikle merhaba.
MacBook Air 2017 128 GB'lık model kullanıyorum. Her Mac kullanıcısı gibi benim de sıkıntım da hafıza yetersizliği. Sizin 2010 ve 2015 Mac SSD yükseltmelerinizi izledim. Şöyle bir sorum var SSD hafızasını yükseltmeyi anladım ne alacağımı da biliyorum fakat 2017 MacBook'da RAM arttırma gibi bir durum vardı var ise nasıl yaparım ve hangi RAM almalıyım? Yardımcı olur musun lütfen?

2017’de Air’de SSD değişimi yapmak çok zor değil, bunun için rehberler var ama RAM yükseltme videolarında gördüğüm kadarıyla ısıtıcıyla silikonu söküp yeni RAM chiplerini tek tek lehimlemeye varan çok meşakkatli bir işlem var. Becerikli bir elektronik meraklısı değilseniz ben önermem.

Hocam öncelikle merhaba.
MacBook Air 2017 128 GB'lık model kullanıyorum. Her Mac kullanıcısı gibi benim de sıkıntım da hafıza yetersizliği. Sizin 2010 ve 2015 Mac SSD yükseltmelerinizi izledim. Şöyle bir sorum var SSD hafızasını yükseltmeyi anladım ne alacağımı da biliyorum fakat 2017 MacBook'da RAM arttırma gibi bir durum vardı var ise nasıl yaparım ve hangi RAM almalıyım? Yardımcı olur musun lütfen?

Burada uyumlu SSD'ler var ama Apple için özel üretildiklerinden Apple'ın her şeyin de olduğu gibi çok pahalı. @Recep Baltaş bir aparatla normal NVMe SSD takmıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı