MacBook Air 2017 vs 2018

baronion_48

Decapat
Merhaba ben bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Şu an oyun oynamıyorum önceden oynuyordum ama MacBook alıpta sonradan canım çok oyun oynamak isterse diye korkuyorum çünkü uzun bir zaman tekrar bilgisayar alamayacağım. Şu anlık aradığım özellikler film, dizi izlemelik, sosyal medyada gezmelik, yazı yazabileceğim bir MacBook almak. MacBook’un inceliği hafifliği şarj ömrü her şeyi ben cazbediyor. Yani acaba MacBook benim için doğru bir tercih mi olacak? Lütfen görüşlerinizi yazın. İkinci konu ise şu MacBook Air 2017 modeli şu an 5200-5700 arası değişiyor. MacBook Air 2018 modeli ise 7200-7800 arası değişiyor. 2018’in avantajları Retina ekranı, kelebek klavyesi, touch id’si ve tasarımı açıkcası o kadar para verip düzgün bir şey almak istiyorum ve MacBook Air 2017’nin tasarımını beğenmiyorum. Sizce 2000 TL fazla için 2018 parasını hak ediyor mu? Yoksa ben 2017 alıp yoluma devam mı edeyim? Yardım ederseniz çok mutlu olurum çünkü MacBook Air 2018’in parası neredeyse MacBook Pro 2017’yle aynı. İyi günler, görüşlerinizi bildirmeyi unutmayın lütfen.

Alacağın hiçbir Windows laptop Macbook kolaylığı stabilitesi ve çökmeme imkanlarını sağlayamayaz. Sadece Trackpad için bile Macbook alınır. Size tavsiyem 2017 Macbook Pro almanız yönünde. 2008 ve 2012 model Macbook Pro kullanıyorum SSD takmak dışında başka hiçbir şey yapmadım performansı ilk gün gibi.
Yorumunuz için teşekkürler araştıracağım
Ben olsam 2018'i alırdım. 2017'deki ekran tek kelimeyle artık almaya bile değmez. MSI öneren arkadaşın cihazını alırsan force touch trackpad ve 2018 macbook air'den çok çok uzak bir ekrana sahip olacağını söylemek isterim. MSI'n avantajı varsa en fazla sd kart ve HDMI girişi taşıması olsa gerek. MacBook air ile 12 saat civarı pil ömrü yakaladığın gibi bir de üzerine bazı powerbank'larla şarj edebiliyorsun. Taşınabilir bilgisayar bana göre mobilitedir, kolaylıktır. Microsoft Office'i bile trackpad ile kullanmak büyük bir kolaylık sağlıyor. Microsoft tam destek vermiş. Trackpad hassasiyeti çok yüksek bir donanım. Macbook'un tepkiselliği de çok yüksek. Ne bileyim pahalı XPS'te bile touchpad'te istediğim tepkiselliği göremedim. Yani istediğim kadar zoom yapamıyorum. Ya fazla oluyor ya da az oluyor. Bir de gecikme varmış gibi bir hissiyatı var. Üstelik safari bence bir laptop'ta kullanılabilecek en iyi tarayıcı.

Not: İkinci el 2017 model temiz MacBook Pro'da bakabilirsin.
Çok detaylı yazmışsınız 2-3 kere tekrar okudum teşekkürler peki Air 2017’nin hiç mi alınabilirliği yok yani şimdilik kesin MacBook alacam ama diyelim bütçem 2017’ye yetiyor o zaman ne yapmalıyım görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim
Bir şeye açıklık getireyim, alternatif olarak msi ps42'yi göstermemin sebebi ne sd kart girişinin olması ne de hdmi bağlantısının olması. Apple'ın thunderbolt girişine bir dock bağlayarak bunlara ve fazlasına zaten sahip olunabilir. Bir grafiker olarak Apple'ın retina ekranına da diyecek hiçbir lafım yok aksine piyasadaki en iyi ekran paneli olduğu aşikar. Arkadaşın ihtiyacı doğrultusunda yazdığım bir öneri çünkü oyun oynamıyorum ama bir gün pişman olur da oyun oynamak istersem diye belirtmiş. Msi ps42 4gb gtx 1050 ekran kartına sahip güçlü bir bilgisayardır. Bir apple olmayabilir belki ama 14" ekranı, inceliği ve 8 saatlik pil ömrüyle (ortalama bir oyun bilgisayarının iki katı gücünde bataryaya sahip ki günümüzde priz bulmak çok da zor değil şehirlerarasi otobüslerde bile priz bulmak mümkün). Arkadaşın ihtiyacına cevap verebilecek bir alternatiftir. Ben de bu yaza bir macbook pro almayı düşünüyorum ama fanatikliği bir kenara bırakıp insanlara faydalı olmaya çalışıyoruz.

Arkadaş için bir diğer alternatif: macbook air alıp bir gün oyun oynamak istersen stream ile oynayabilirsin (güzel bir seçenek fakat çok hızlı bir internet gerekiyor) ya da asus xg station alıp amd'nin harici ekran kartını kullanabilirsin (şu anki piyasaya göre bir masaüstü bilgisayar parası harcaman gerekebilir)
Yaptığınız yorum ve öneri için teşekkür ederim en geç 10 gün içinde MacBook’u edinmeyi düşünüyorum hala 2017-2018 arasında kafam karışık herşey eve döndüğümde belli olacak şuan başka yerdeyim umarım mantıklı bir seçim yapabilirim :)
Birde hocam MacBook Air 2018’le 2017 Pro nerdeyse aynı fiyat ve benimde doğal olarak o kadar paraya nerdeyse yeni çıkmış sayılacak 2017 Pro alabiliyorsun ama bi yandanda MacBook Air 2017’nin tasarımını sevmiyorum özellikle ekranın köşesindeki gri yüzey hoşuma gitmiyor birde 2018’de retina ekran var tabi ama o paraya gerçekten değecekmi ?
MacBook almamaya karar verdim yardımlarınız icin teşekkürler lenovo y serisi düşünüyorum oyunda oynamak için iyi günler

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı