MacBook Air 2018 vs MacBook Pro 2018

makbnbiso

Decapat
Geçenlerde MacBook Air 2015 modeli üzerine konu açmıştım ama araştırdıktan sonra üstüne biraz daha koyup daha iyi model almamın yararıma olacağını gördüğüm için bu konuyu açıyorum.
Başlıkta da görüldüğü gibi bu iki MacBook arasındayım.
Pt.com üzerinden almayı planlıyorum ikisi de 128 GB kapasiteye sahip.
Bu iki ürün arasında yaklaşık olarak 1400 TL fark var kullanım amacım amfide not tutmak, video, film, dizi falan izlemek, Photoshop kullanmak ve yazılıma merakım var onu öğrenmek için kullanacağım. Bu aradaki 1400 TL'lik farkı vermek benim yararıma mı olur yoksa bu yapacağım işlemlerde Air'de yeter mi?

Geçenlerde MacBook Air 2015 modeli üzerine konu açmıştım ama araştırdıktan sonra üstüne biraz daha koyup daha iyi model almamın yararıma olacağını gördüğüm için bu konuyu açıyorum.
Başlıkta da görüldüğü gibi bu iki MacBook arasındayım.
Pt.com üzerinden almayı planlıyorum ikisi de 128 GB kapasiteye sahip.
Bu iki ürün arasında yaklaşık olarak 1400 TL fark var kullanım amacım amfide not tutmak, video, film, dizi falan izlemek, Photoshop kullanmak ve yazılıma merakım var onu öğrenmek için kullanacağım. Bu aradaki 1400 TL'lik farkı vermek benim yararıma mı olur yoksa bu yapacağım işlemlerde Air'de yeter mi?

Fazladan vermenize gerek yok. MacBook Air sizi Photoshop'da üzmez. Yazılım için de sıkıntı olmaz, tek sıkıntı depolamada 128 GB yetmeyebilir. Bulut sistemi ve harici disk kullanabilir veya daha yüksek depolama birimine sahip bir MacBook Air edinebilirsiniz.

Fazladan vermenize gerek yok. MacBook Air sizi Photoshop'da üzmez. Yazılım için de sıkıntı olmaz, tek sıkıntı depolamada 128 GB yetmeyebilir. Bulut sistemi ve harici disk kullanabilir veya daha yüksek depolama birimine sahip bir MacBook Air edinebilirsiniz.

Hocam halihazırda elimde harici 500GB HDD var yanına da SSD almayı planlıyorum çünkü 256 GB modele geçersem 1400 TL fiyat artacak daha ucuza HDD ya da SSD bulabileceğimi düşünüyorum.

Hocam halihazırda elimde harici 500GB HDD var yanına da SSD almayı planlıyorum çünkü 256 GB modele geçersem 1400 TL fiyat artacak daha ucuza HDD ya da SSD bulabileceğimi düşünüyorum.

Mantıklı bir karar. Dediğim gibi ihtiyaç olursa bulut depolamaya yönelinebilir.

@Dryus hocam siz ne dersiniz bu konu hakkında bu arada Pro 1.4GHz bundan dolayı da aslında sıcak bakmıyorum.
İşlemci üzmüyor onu söyleyeyim. Bu arada cihaz 2019 model :) Touchbar olayı var bence şart değil. İlerisi için uzun götürsün diyorsan kıy paraya al pro'yu. Hatta alabilmişken 256 almak iyi olur şahsen öyle yaptım. Photoshop gibi uygulamalarda Air sizi üzmez onu da söyleyeyim.

İşlemci üzmüyor onu söyleyeyim. Bu arada cihaz 2019 model :) touchbar olayı var bence şart değil. İlerisi için uzun götürsün diyorsan kıy paraya al Pro'yu. Hatta alabilmişken 256 almak iyi olur şahsen öyle yaptım. Photoshop gibi uygulamalarda Air sizi üzmez onu da söyleyeyim.

Teşekkür ederim hocam. 256 GB modeline bütçem yetmez ne yazık ki, harici diskler ile açığı kapatmaya çalışacağım. O zaman Pro'da karar kılıyorum tekrar teşekkür ederim.

Teşekkür ederim hocam. 256 GB modeline bütçem yetmez ne yazık ki, harici diskler ile açığı kapatmaya çalışacağım. O zaman Pro'da karar kılıyorum tekrar teşekkür ederim.
Taşınabilir bir SSD ile halledebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı