MacBook Air 2020 vs MacBook Pro 2020

alperslash

Decapat
Herkese merhaba, bu sene üniversiteye geçecektim fakat mezuna kaldım. Üniversteye geçsem alacağım bilgisayar MacBook Pro ya da MSI Monster gibi markalar olacaktı ama şimdi evde çalışacağım için arada kaldım. Sadece bilgisayarı bu sene için değil, seneye liseye geçecek kız kardeşimin de en azından 2-3 sene kullanmasını istiyorum. Kullanım amacım sadece YouTube'da Netflix'te falan takılmak olsa da kendim hobi olarak Photoshop ve video düzenleme ile uğraşıyorum ve artık nadir de olsa LoL oynuyorum. Arada kalmamın sebebi ise MacBook Air'da kullanılan i5 işlemci 10. nesil iken MacBook Pro'da kullanılan i5 işlemcinin 8. nesil olması. Aynı şekilde RAM kısmında da MacBook Air'da 3733 MHz DDR4X kullanılırken, MacBook Pro'da bunun 2133 MHz DDR3 olması. Hangisinin rahatlıkla işimi karşılayacağını merak ediyorum. Aradaki fiyat farkı 1500 TL. Bu cihazı bir kere aldığım için eğer Pro modeli işimi görecekse ve sonraki yıllarda kardeşim de rahatça kullanabilecekse verilir. Ama Air modeli de bu şekilde istediğim şeyleri yapabilecekse Air almam tabii ki de benim için daha iyi olacaktır. Üniversitede zaten başka bir cihaz alacağım dediğim gibi bu sadece ev için ve kardeşim için olacak. Yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Macbook Air alınacağına İpad Pro alınabilir. Daha mantıklı bir seçim olacaktır. Gerek daha kompakt oluşu gerek yakın zamanda çıkan klavyesi olsun tam bir Macbook Air hissi veriyor. Kısaca ipad Pro daha mantıklı bir seçim olur.

Pozitif teknoloji üzerinden Macbook Pro alın öğrenci indirimi ile. Kendim kullanıyorum sorularını yanıtlayabilirim.

Pozitif teknoloji üzerinden MacBook Pro alın öğrenci indirimi ile. Kendim kullanıyorum sorularını yanıtlayabilirim.

MacBook Pro'yu seneye almayi dusunuyorum universiteye gecince. Ama mimarlik için AutoCAD, 3D Max gibi programlari yuklemek problem oluyor galiba o yuzden kararsizim. Bu konu hakkinda bilginiz var mi?
Bu konuda benim de aklımda sorular var. İşlemci ve RAM'daha yeni oluyor Air alınırsa eğer.

Siparis ettim fakat i3'lu modelini yani en dusuk olani. Cunku ozellestirdigimiz zaman 1 ay bekletiyordu. Kullanim amacim performans degil zaten. Deneyimledigimde yazarim tekrardan.

MacBook Pro'yu seneye almayi dusunuyorum universiteye gecince. Ama mimarlik için AutoCAD, 3D Max gibi programlari yuklemek problem oluyor galiba o yuzden kararsizim. Bu konu hakkinda bilginiz var mi?

Siparis ettim fakat i3'lu modelini yani en dusuk olani. Cunku ozellestirdigimiz zaman 1 ay bekletiyordu. Kullanim amacim performans degil zaten. Deneyimledigimde yazarim tekrardan.
AutoCAD MacOS destekliyor ancak 3D Max veya Solidworks desteklemiyor. Onu şu şekilde çözebilirsiniz.

Üründen memnunum, sormak istediğin bir soru varsa cevaplayabilirim.

Evet birçok sorum var cevaplarsan çok sevinirim. MacBook Air 2020 modelini aldım ve aşırı ısındı cihaz 15 gün dolmadan iade ettim bu forumda ısınma sorunun MacBook Pro ile çözebileceğimi tavsiye ettiler ama birçok yorum var karar veremiyorum ürün ısınıyor mu? Üniversite öğrencisiyim ve film müzik ve Online derslerim için kullanacağım. Ofis uygulamalarını nasıl kullanıyorsun? baktığımda 500₺ gibi bir fiyatı var.

Evet birçok sorum var cevaplarsan çok sevinirim. MacBook Air 2020 modelini aldım ve aşırı ısındı cihaz 15 gün dolmadan iade ettim bu forumda ısınma sorunun MacBook Pro ile çözebileceğimi tavsiye ettiler ama birçok yorum var karar veremiyorum ürün ısınıyor mu? Üniversite öğrencisiyim ve film müzik ve Online derslerim için kullanacağım. Ofis uygulamalarını nasıl kullanıyorsun? baktığımda 500₺ gibi bir fiyatı var.
Pro da ısınıyor ama yeni Air kadar değil. Ayrıca bu cihazlarda ısınma normal kabul ediliyor korkmana gerek yok. Fan ayarı yaparak oyun oynayabiliyorum şahsen. Ofis uygulamaları için geçen sene Microsoft Office hesabı almıştım 15 TL'ye onu kullandım uzun süre. Uygulamalar gayet güzel çalışıyor özellikle touchbar ile. Office uygulamaları 8 GB'a yakın yer kalkıyordu ve bana gereksiz gelmeye başladı. Ben de sildim ve şu an Apple'ın kendi ofis uygulamalarını kullanıyorum. Onlar da gayet iyi ve yeterli. Hatta fark yok gibi bir şey. Tarayıcıdan Icloud'a girerseniz bu uygulamaları tarayıcı üzerinden de kullanabiliyorsunuz. Isınma konusunda da ortalama 1 saat Orta ayarlarda Dirt Rally oynuyorum (720p veya 900p olması lazım çözünürlüğü tam hatırlamıyorum) maksimum fan hızında 80 derece civarında geziyor(75 FPS civarında alıyorum). Bu durum normal bu cihazlar ultrabook sonuçta. Hiç ısınmasın dersen Turbo Boost Switcher uygulaması ile Turbo boost'u kapatabilirsin ama ufak bir yavaşlama oluyor bu durumda, buna karşılık cihaz fan açmadan 45 derece civarında takılıyor çoğu uygulamada.

Yeni konular

Geri
Yukarı