Macbook Air Güncelleme esnasında kapandı, açılmıyor

Yasin Emre Tekin

Hectopat
Macbook air maverick kullanıcısıyım. Dün gece şarjdan dolayı bir güncelleme yaptım fakat yükleme yaparken cihaz birden kapandı. Cihaz şimdi açılırken daire içinde çizgi şeklinde bir simge çıkıyor.
Yaptıklarıma gelecek olursak:
Cmd s olayına girdim olmadı
Alt tuşuna basaraktan kurtarma modu filan denedim flash belleği recovery HD mac HD hepsini sırayla denedim hepsinde de yine aynı dediğim simge çıktı ve cihaz kapandı.

Cmd r ile disk izlencesine girmeye çalıştığımda da aynı şey oluyor. Önce o dediğim simge geliyor ve kapanıyor. Çok sey denedim cmd alt p r kombinasyonu filan her şeyi yaptım sayılır ama sonuç alamadım.

Bana yardım edecek arkadaş var mı? Teknik serviste olur online yardım edebilecek. Ücreti ödeyebilirim yeter ki beni su sıkıntıdan kurtarsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
CMD+alt+P+R kombinasyonunu denediğini belirtmiş. Ayrıca CMD+R kombinasyonun da her halikarda çalışması gerekir. En kötü ihtimal Recovery Assistant ile yedekleme belleği oluşturursunuz, veya Burak Bey'in de önerdiği imajı denersiniz...
Şimdi siz CMD+ALT+P+R'nin SMC Resetlemesi olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bence o zaman hiç konuşmayalım.

Eğer işe yaramazsa Mavericks'i CD imajı oluşturarak çalıştırın, o ekranı geçebiliyorsanız zaten donanımsal bir sorununuz yok demektir. Disk İzlencesi'ni kullanıp biçimlendirme yapmadan direk üstüne yükleme yapın, bu şekilde verilerinizi de kaybetmezsiniz.(Eğer varsa önemli bir veriniz, yoksa biçimlendirmeniz daha sağlıklı olur tabi ki.)

Ayrıca Macbook Air'in bazı modellerin de SSD hatası olduğu belirtildi Apple tarafından. Bu modelleri REP Kapsamında garantisi geçsin, geçmesin SSD değişimi yapmaktalar. Sorununuz bununla da ilgili olabilir. Linke göz atın sizin modeliniz onlardan olabilir:

"http://www.apple.com/support/macbookair-flashdrive/"

Son düzenleyen: Moderatör:
Smc reset nereden çıktı. Şimdi fark ettim Smc reset yazdığınızı. Bir an Pram Reset yazdığınızı düşünmüşüm ve yazmışım. Kusura bakmayın...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı