MacBook Air M1 16\512 vs MacBook Pro M1 16\512

Tek farkları Pro da fan var Air da fan yok. Eğer ağır ve bilgisayarı ısıtacak işler yapacak isen Pro al yoksa Air da yeter. Zaten M1 işlemciler normal x86 işlemcilerden çok daha az ısınıyor.
İkisinin arasındaki tek fark o değil. Donanımları arasında farklar var.

47374-92423-Apple-M1-Chip-Series-xl.jpg

• Bellek bant genişliği 68'den 200 Gbps'ye yükseliyor.
  • GPU çekirdek sayısı 8'den 16'ya yükseliyor.
  • İşlemci çekirdek sayısı 8'den 10'a yükseliyor.
  • Transistör sayısı 16 milyardan 33.7 milyara yükseliyor.

Eki Görüntüle 1405595

Oradaki Pro islemcideki degil modeldeki ifade. MacBook Pro M1 ile MacBook M1 Pro ayni sey degil... 13" versiyon olan Pro modelden bahsetmis arkadas.

İkisinin arasında fiyat farkı 4.800TL Pozitif Teknoloji'de. Hangisi tercih edilmeli?

Render alirim, dusuk seviyeli de olsa oyunlar oynarim, Docker ve Android Studio tarzi agir programlar calistirirm dersen fan avantaji sebebiyle Pro'ya yonelin.

Oradaki Pro islemcideki degil modeldeki ifade. MacBook Pro M1 ile MacBook M1 Pro ayni sey degil... 13" versiyon olan Pro modelden bahsetmis arkadas.

Render alirim, dusuk seviyeli de olsa oyunlar oynarim, Docker ve Android Studio tarzi agir programlar calistirirm dersen fan avantaji sebebiyle Pro'ya yonelin.
Birisine M1 Air, diğerine M1 Pro yazınca ben ikisini kıyaslıyor diye düşündüm. Konu sahibi yanlış ifade etmiş.

Birisine M1 Air, diğerine M1 Pro yazınca ben ikisini kıyaslıyor diye düşündüm. Konu sahibi yanlış ifade etmiş.

M1 Pro islemcili 14" Pro modelle M1 islemcili Air arasinda o kadar az fiyat farki olamaz zaten ama disaridan bakinca M1 Pro - MacBook Pro falan karisik gorunuyor tabi isimler.

Eki Görüntüle 1405595

M1 , M1 Pro veya M1 Max kıyaslaması istememiş zaten. Aynı M1 işlemciye sahip Air ve Pro modeli arasındaki farkı sormuş.
"M1 Pro" dememiş "Macbook Pro M1" demiş. Bence sen daha dikkatli oku.

M1 , M1 Pro veya M1 Max kıyaslaması istememiş zaten. Aynı M1 işlemciye sahip Air ve Pro modeli arasındaki farkı sormuş.

"M1 Pro" dememiş "Macbook Pro M1" demiş. Bence sen daha dikkatli oku.
Dostum M1'in isminde de Macbook Pro takısı var, M1 Pro'nun isminde de Macbook Pro takısı var. Konu başlığına bakarsan birisine M1 Air yazmış, birisine M1 Pro. Doğal olarak M1 vs M1 Pro anladım. Uzatmanın anlamı yok, @Görkem Say söyledi zaten.

Dostum M1'in isminde de Macbook Pro takısı var, M1 Pro'nun isminde de Macbook Pro takısı var. Konu başlığına bakarsan birisine M1 Air yazmış, birisine M1 Pro. Doğal olarak M1 vs M1 Pro anladım. Uzatmanın anlamı yok, @Görkem Say söyledi zaten.
Yanlış okuduğum için konu sahibini suçlaman garip. Onu belirttim bende sadece. Uzatmayalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı