MacBook Air M1 16 GB vs Air M.2 8 GB vs Pro M1 8 GB

ThreeDc

Decapat
Merhaba arkadaşlar, genel olarak Android Studio üzerinden (Flutter) mobil uygulamalar geliştirmekteyim. Hangi MacBook'u alacağıma dair kararsız kaldım. 8 GB RAM olayı yüzünden tereddüte düştüm. Sizce oyun oynamayan ve sadece gündelik işlerin yanında yoğun olarak yazılımla uğraşan birinin hangi MacBook'u tercih etmesi daha doğru olur? Apple'dan anlayan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum. M.2'nin daha iyi olması ve yeni kasa MacBook kullanmak beni cezbediyor bunun yanında MacBook Pro'nun da fanlı olması ve fazladan 1 adet aktif GPU'nun bulunması gibi artıları var hepsinin yanında da 16 GB RAM'li bir Air mevcut açıkçası çok kararsız kaldım. Beni 2,5 - 3 yıl idare etmesi yeterli olacaktır sonrasında satıp yeni bir ürüne geçiş yapabilirim diye düşünüyorum.

Mobil tarafinda gelistirecegin icin 16 GB olan tercih etmelisin ancak M2'nin kasa cok iyi.

Pro da tam is bilgisayari, fani rahatlatiyor cunku. Cok araf secenekler. Arastirmani YouTube'ta yapabilirsin, simulasyon incele.

Mobil tarafinda gelistirecegin icin 16 GB olan tercih etmelisin ancak M2'nin kasa cok iyi.

Pro da tam is bilgisayari, fani rahatlatiyor cunku. Cok araf secenekler. Arastirmani YouTube'ta yapabilirsin, simulasyon incele.
İncelemeleri yaptım açıkçası youtube üzerinden ama yine de karara varamadım çünkü hepsinin dediğin gibi can alıcı noktaları mevcut :D Apple işini öyle bir yapıyor ki insanın bunalıp en iyisini alıp gidesi geliyor cidden

İncelemeleri yaptım açıkçası YouTube üzerinden ama yine de karara varamadım çünkü hepsinin dediğin gibi can alıcı noktaları mevcut :D Apple işini öyle bir yapıyor ki insanın bunalıp en iyisini alıp gidesi geliyor cidden

Maalesef ben de 25 binden M.2 Pro'dan başladım, MacBook Pro 14 Inc'te kaldim :D Dedigin gibi en iyisine, pahalisina itiyor maalesef.

M1 16GB kullanıyorum. Eğer 16GB'ın hakkını verecek kullanım senaryolarına sahipseniz benim gibi keşke bir tanede fanım olsa diyorsunuz.

Benim fikrim:
Fansız 16GB bilgisayar, RAM'in hakkını veren özellikle çoklu işlemlerde 96 derecede çalışması içini parçalamayacaksa en performanslı seçenek.
Isı ,batarya sağlığından tut menteşelerin sertleşmesine kadar her problemin anası. Bunlar gayet yaygın problemler. 8GB fanlı tercih en problemsiz seçenek.
M2 ise en yeni macbook, 3 yıl sonra m1ler 5 yaşına girecek. Bu noktada M2'ler satışta avantajlı seçenek.

M1 16GB kullanıyorum. Eğer 16GB'ın hakkını verecek kullanım senaryolarına sahipseniz benim gibi keşke bir tanede fanım olsa diyorsunuz.

Benim fikrim:
Fansız 16GB bilgisayar, RAM'in hakkını veren özellikle çoklu işlemlerde 96 derecede çalışması içini parçalamayacaksa en performanslı seçenek.
Isı ,batarya sağlığından tut menteşelerin sertleşmesine kadar her problemin anası. Bunlar gayet yaygın problemler. 8GB fanlı tercih en problemsiz seçenek.
M2 ise en yeni macbook, 3 yıl sonra m1ler 5 yaşına girecek. Bu noktada M2'ler satışta avantajlı seçenek.
Anladım aslında 8gb versiyonada geçebilirim peki bu durumda benim gibi android studio vs. kullanan bir yazılımcıya m1 pro 8gb modelinimi m2 8gb air modelini mi önerirsiniz ? M2'lerin 256gb ssdlerinde yavaşlık söz konusu olduğunu gördüm

Yeni konular

Geri
Yukarı