MacBook Air M1 2020 8 GB RAM 256 GB SSD Safari takılıyor

Ben M1 MacBook Pro kullanıyorum. Senin gibi Safari'de bir PDF belgesi açtım ve aşağıyya yukarıya kaydırdım. Senin video da da bir şey fark edemediğim gibi bunda da bir şey fark etmedim. Belki de ben farkına varamıyordum. Bu video da sizdeki gibi bir sorun görüyor musunuz?

Kör öldüm, birazcık sakin ya hu! 😅 Trackpad'den elinizi çekmediğiniz için hiçbir şey belli olmuyor. Aşağıya doğru kaydırma yaparken trackpad'i bırakın kendi kendine insin. Bir fark olmayacaktır.

Ben M1 MacBook Pro kullanıyorum. Senin gibi Safari'de bir PDF belgesi açtım ve aşağıyya yukarıya kaydırdım. Senin video da da bir şey fark edemediğim gibi bunda da bir şey fark etmedim. Belki de ben farkına varamıyordum. Bu video da sizdeki gibi bir sorun görüyor musunuz?

Hocam benim ki kadar olmasa da yaptığınız yavaş sürüklemelerde durma anına doğru kesik kesik oturuyor gibi geldi bana. Hızlı sürüklemelerde çok anlayamadım. Benim deneyimlememe göre yavaş ve kısa yapılan it bıraklarda hat safhaya ulaşıyor takılma.

Intel MacBook Air üzerinde bu şekilde. (Gerçi Google Drive sağ olsun 30 FPS'e indirgemiş güzelim 60 FPS videoyu :( )

GIF'lerin bol olduğu yerlerde hafif takılma hissediliyor.

Trackpad hızınızla da ilgili olabilir aşırı yüksek hassasiyete sahip ise istenilen kaydırma miktarını 60 Hz üzerinde yumuşak bir şekilde kaydıramayacağı için atlayarak ilerlemek zorunda kalıyor olabilir.

Intel MacBook Air üzerinde bu şekilde. (Gerçi Google Drive sağ olsun 30 FPS'e indirgemiş güzelim 60 FPS videoyu :( )

GIF'lerin bol olduğu yerlerde hafif takılma hissediliyor.

Trackpad hızınızla da ilgili olabilir aşırı yüksek hassasiyete sahip ise istenilen kaydırma miktarını 60 Hz üzerinde yumuşak bir şekilde kaydıramayacağı için atlayarak ilerlemek zorunda kalıyor olabilir.
Trackpad hızını değiştirdim ama pek bir fark olmadı. Sizin kaydınızda viki üzerinde benimkine yakın bir durum farkettim sanki.

Merhaba, geçen hafta satın aldığım cihaz, Safari'de trackpad ile sayfayı yukarı aşağı kaydırdığım zaman takılarak ilerliyor. Safari kadar olmasa da aynı durum Chrome uygulamasında da var. Cihazı teknik servise gönderdim. Aygıt yazılımı güncellendi. Testlerde sorun yok diyorlar ama takılmalar devam ediyor. Diğer cihazlarda bu şekilde çalışıyor mu? Yoksa sorun benim cihazımla mı ilgili?
Aynı durum benim M1'de var. Sizin probleminiz çözüldü mü?

Arkadaş haklı. 60 FPS değil de 30 FPS gibi deneyim sunuyor. Kesinlikle büyük bir sorun. Bu kadar maaliyete sunulan teknoloji bu olmamalı. Aldığıma pişman oldum.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı