MacBook Air M1 8 vs 16 GB RAM

sancarsavas

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yeni bir MacBook almayı planlıyorum. 2020 model MacBook Air M1 işlemci olanlardan almak istiyorum.

Kullanım alanım, kodlama ve Unity 3D. Sizce 8 GB RAM'li versiyon alsam yeterli olur mu? 16 GB RAM farkını vermeli miyim yoksa?

Bir de birisi 7GPU diğeri de 8GPU olarak geçiyor. Bu noktada çok fark var mı?

Kodlamada sorun çıkracağını sanmıyorum ama benim için önemli olan Unity'de sorun çıkarmaması. Bildiğim kadarıyla yakında Unity'nin M1 versiyonu da çıkacak o zaman daha performanslı olacağından 8 GB RAM yeterli olabilir diye düşündüm ama emin olamadım.

Yani kod ekranından Unity'ye dönünce compile süresi çok olmamalı. Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar aydınlatabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Kullanım alanlarınıza göre kesinlikle ve kesinlikle 16 GB olanı tercih etmeniz gerekiyor.

Arkadaşlar merhaba. Yeni bir MacBook almayı planlıyorum. 2020 model MacBook Air M1 işlemci olanlardan almak istiyorum.

Kullanım alanım, kodlama ve Unity 3D. Sizce 8 GB RAM'li versiyon alsam yeterli olur mu? 16 GB RAM farkını vermeli miyim yoksa?

Bir de birisi 7GPU diğeri de 8GPU olarak geçiyor. Bu noktada çok fark var mı?

Kodlamada sorun çıkracağını sanmıyorum ama benim için önemli olan Unity'de sorun çıkarmaması. Bildiğim kadarıyla yakında Unity'nin M1 versiyonu da çıkacak o zaman daha performanslı olacağından 8 GB RAM yeterli olabilir diye düşündüm ama emin olamadım.

Yani kod ekranından Unity'ye dönünce compile süresi çok olmamalı. Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar aydınlatabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba,
Ben de aynı kullanım amacıyla MacBook Pro M1 16 GB kullanıyorum. Gayet hızlı ve stabil. Air alacaksanız bence 16 GB RAM olmasını tercih edin. Belki şu an ağır şeyler programlamıyorsunuzdur ancak ileride daha da profesyonelleşince RAM farkını hissedebilirsiniz.

Uzun süredede 8 GB RAM yetmez 7 GPU olmasın nedeni 1 tane çekirdeğin üretim hatası. Hatalı olan çekirdeği kapatıyorlar öyle piyasaya sunuyorlar. Uzun süreli kullanacağım diyor iseniz RAM olarak 16 GB tercih etmeniz çok mantıklı. Çekirdeğe gelirsek az da olsa 8 çekirdeği olana göre birazcık fark olacaktır.

Teşekkür ederim herkese tavsiyeleri için. Peki 8GB almamamızın sebebi ileride sorun yaşatacağı için mi yoksa şu an performanssız olması mı? Yani şu anda 16 ramli sürümü arasında performans farkı çok fazla olur mu? Eğer yoksa ise belki şimdi 8 alıp 2-3 yıl sonra 16’lı sürüme geçebilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı