MacBook Air (M1) alınır mı?

"10 sene götürür." ifadesi birazcık bold bir ifade. 10 sene sonra ne geleceğini bilemezsiniz.
1. nesil iPad ile bugün ne yapabiliyorsunuz? 10 yıl sonra M1 Mac'in 1. nesil iPad gibi olma ihtimali yüksek.

2013 MacBook Big Sur güncellemesi aldı mı? Aldı. 7 yıl Update'i kesememiş Apple. Diğer sürümde keser artık.

Sadece Windows da gezecek hali yok elbet bir şeyler indirir. Madem bu kadar para verecek iyisini alsın uzun ömürlü olsun.

Tamam. Dİyelim Spotify indirdi kaç MB oluyor. Oyun indirmek için değil yani bende 40 tane uygulama var hala da yerim var.
"10 sene götürür." ifadesi birazcık bold bir ifade. 10 sene sonra ne geleceğini bilemezsiniz.
1. nesil iPad ile bugün ne yapabiliyorsunuz? 10 yıl sonra M1 Mac'in 1. nesil iPad gibi olma ihtimali yüksek.

Bir de illa Update almasına gerek yok. Desteği bitince satar Mac'i ikinci ele yenisini alır.
16 inch M1 MacBook da gelebilir öteki Apple etklinğinde.

Mesela bunu almayı planlıyorsanız. MacBook Pro almanızı öneririm.
Pro yerine Air almak daha mantıklı. Aradaki fiyat farkına değecek fazla bir şey sunmuyor Pro modeli.

MacBook Air M1 8 GB RAM'lı cihazı yazılım için kullansam çok zorlar mı beni?

Zorlayabilir. 16 GB RAM yapmanızı öneririm. Bir de SSD'yi 512 ya da dönüştürücü alıp harici bir taşınabilir disk kullanabilirsin. Depolama için bir şey de yapmayabilirsin ama RAM'i 16 yapmanı öneriyorum.

Zorlayabilir. 16 GB RAM yapmanızı öneririm. Bir de SSD'yi 512 ya da dönüştürücü alıp harici bir taşınabilir disk kullanabilirsin. Depolama için bir şey de yapmayabilirsin ama RAM'i 16 yapmanı öneriyorum.

Huawei D16 arasinda kaldim. Fakat Apple kalitesi ortada temiz kullanimda insani 8 9 sene goturuyor. Cok teşekkür ederim bilgi için alirsam 16 GB harici HDD almayi dusunuyorum.

Huawei D16 arasinda kaldim. Fakat Apple kalitesi ortada temiz kullanimda insani 8 9 sene goturuyor. Cok teşekkür ederim bilgi için alirsam 16 GB harici HDD almayi dusunuyorum.

Intel bir laptop alıp Hackintosh yapabilirsiniz. Ama normal Mac daha yararına olacaktır performans açısından.

Yeni konular

Geri
Yukarı