Çözüldü MacBook Air M1 güç adaptörü takılıyken şarj iniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Semih087

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. MacBook Air M1 kullanmaktayim. 2 aydir cihaz sürekli olarak şarja takılı olarak kullanmaktayim ve daha önce hiç şarjım eksilmemisti %100'de sabit kalıyordu 2 gündür cihaz şarja takılı iken sarji %100'ken bir anda şarj eksilmeye başlıyor %99-98 derken 80'lere kadar iniyor güç adaptörü takili olmasına rağmen şarj doldurmuyor eksiliyor belli yere kadar 80'lere kadar indikten sonra bu sefer tekrar şarj edip %100'e kadar dolduruyor. Bunun sebebi nedir çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam bende bu şekilde şarjımın %80e sabitlenmesini istiyorum ne yaptıysam başaramadım bir türlü olmamıştı bende sürekli prize takılı olarak kullanıyorum sadece gece yatarken prizden çıkarıyorum ondan kaynaklımı sizinki gibi %80e sabitlenme olayı olamdı bende bendeki durum şu %100 şarj tam dolu halde iken pilde pil şarj olmuyor yazıyor ve şarjı %90a kadar indirip tekrardan şarj oluyor konumuna geçip şarjı %100e tamamlıyordu bende bunun olmasını istemiyorum her gün doldur boşalt yapmasını sizdeki gibi olması için geceleyin prizden çekmemek olayı yeterli olur mu sizce ekstre bir şey yapmam gerekmiyor değil mi?

Gece prizden çekmemeniz yeterli olacaktır. Hemen anında düşürmez %80'e lakin birkaç gün 7/24 prize bağlı olursa fark edip kendini ayarlayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı