MacBook Air M1 pilin az gitmesi

Hocam şunu aldım ağustostan beri kullanıyorum RGB farem var o kadar. Isınıyor bazen.
Şurayı okumanı ve bir kullanıcının paylaştığı loglara dikkatini çekerim. Genel kanı batarya süresini fazlaca harcadığı yönünde açıkçası. Özellikle seninki gibi multiportlarda bu ihtimal çok olası

Mouse'u bluetoothlu alacağım şart mı diye düşünüyorum şu anda 2. El bakayım bulursam alayım. Ağırlığı nasıl?
Ben son 2 senedir windows ve macos için aynı bluetooth mouse u kullanıyorum, çok memnunum, bağlantı kolaylığı ve ergonomisi bence müthiş.
Buradan inceleyebilirsin.

Dostum nerdeyse yüzde 50 şarjla 7.30 saat gidelim bu kullanım senaryosunda diyor. benim %100'de 7.30 saat gidiyor siz düşünün Bu arada diğer sorunuza gelmek gerekirse. Hayır diski temizledikten sonra zaten recovery modta yukarda monterey bir kopyasınıa inirindir'e basıcaksınız otomatik indiricek. Ben usb Daha hızlı diye usb kullandım. Yurdun interneti düşük olduğu için
Hocam tarif etme durumunuz var mı? Bir önceki sürüme geçmek istiyorum da.

Hocam tarif etme durumunuz var mı? Bir önceki sürüme geçmek istiyorum da.

Dostum bilgisayarı kapat. Kapattıktan sonra Power tuşuna basılı tut, bırakma hiç. Başlatma seçenekleri yükelenecek falan diyecek. Başlatma seçenekler yükleniyor diyene kadar bırakma. Sonra ekrana 2 tane simge gelecek biri, sizin diskiniz: Macinhtosh HD olabilir adı. Diğer simge ise; seçenekler. Siz seçeneklere tıkayacaksınız. Sonra başka bir pencere açılacak. Açıldıkan sonra aşağıda Disk İzlencesi var. Ona tıklayın...

Dostum bilgisayarı kapat. Kapattıktan sonra Power tuşuna basılı tut, bırakma hiç. Başlatma seçenekleri yükelenecek falan diyecek. Hiç bırakma seçenekler gelen kadar. Sonra ekrana 2 tane simge gelecek biri, sizin diskiniz: Macinhtosh HD olabilir adı. Diğer simge ise; seçenekler. Siz seçeneklere tıkayacaksınız. Sonra başka bir pencere açılacak. Açıldıkan sonra aşağıda Disk İzlencesi var. Ona tıklayın...

Daha sonrasında soldan sizin diskinizin adını seçin gelende macintosh HD olur. Onu seçtikten sonra yukarıda ortada sil butonu var. Hiçbir şey değiştirmeden. İlerleyin. Sildikten sonra. Mac aktivite isteyebilir. Yeniden başlayabilir. Daha sonra Apple simgesine tıklayarak disk izlecesinden çıkın var. Ona basın. Sonra zaten yukarıda: Yeniden yükle macOS Monterey yazar. Ona basarak yükleyebiliriniz.

1671028103894.png

1671028103894.png

1671028103894.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum Bilgisayarı kapat. Kapattıktan sonra Power Tuşuna Basılı tut, Bırakma hiç. Başlatma seçenekleri yükelenicek falan diyecek. Hiç bırakma seçenekler gelen kadar. Sonra Ekrana 2 tane Simge gelicek Biri, Sizin diskiniz : macinhtosh HD olabilir adı. Diğer simge ise; Seçenekler. Siz seçeneklere tıkayacaksınız. Sonra Başka Bir pencere açılıcak. Açıldıkan sonra Aşağıda Disk izlencesi var. Ona Tıklayın...
Tamamdır hocam, devamı var mı?

Hocam böyle bi süre verdi normal midir? Diski sildim ardından diski seçtim sonrasında yüklemeye başladı ama 5 saat 34 Dakika olarak gözüküyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20221216_225142.jpg
    IMG_20221216_225142.jpg
    56 KB · Görüntüleme: 13

Yeni konular

Geri
Yukarı