Çözüldü Macbook Air macOS Kurulumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Passw0rd

Hectopat
Daha fazla  
Mevzu şöyle, elimizde Macbook Air PC var cmd +r tuşlarıyla macOS kurulum ekranına geliyorum disk izlencilerinden diski silip macOS kurulumu için indirme işlemini başlatıyorum. Aldıgım hatanın açıklaması şu: Sunucuya baglanamıyor, yanı Apple'ın datasına girip macOS indirmesini gerçekleştiremiyor. Bunun sebebini de biliyoruz, tarih ve saat ayarından kaynaklı ama işletim sistemi silik durumda oldugundan ve macOS kurulum ekranında tarih ayarı mevcut degil. Apple destekle defalarca görüşüldü ve yardımcı olamadılar sizin yardımcı olacagınıza eminim. Benim istedigim şu; macOS kurulum ekranında nasıl tarihi ayarlarım? Ya da macOS High Sierra'yı full olarak indirip Macbook'a çevrim dışı kurulum yapabilir miyim? Yapılırsa nereden indirme yaparım? Şimdiden teşekkürler.

Evet bir kurulum yapabilirsin dışarıdan. Hatta sana direkt kendim imaj hazırlayıp vereyim. Bu imajı Transmac yazılımı ile Windows üzerinden bir USB'ye yazdır. Ardından, sistemi açarken ALT tuşuna basarak Boot seçenekleri aç ve USB üzerinden başla ve kuruluma geç. Ardından sorun çözülecektir.

High Sierra İmaj

Evet bir kurulum yapabilirsin dışarıdan. Hatta sana direkt kendim imaj hazırlayıp vereyim. Bu imajı Transmac yazılımı ile Windows üzerinden bir USB'ye yazdır. Ardından, sistemi açarken ALT tuşuna basarak Boot seçenekleri aç ve USB üzerinden başla ve kuruluma geç. Ardından sorun çözülecektir.

High Sierra İmaj
Çok teşekkür ederim dediginiz gibi yaptım oldu imajı kendim edindim konu kilit.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı