Çözüldü MacBook Air masaüstünde olan uygulama simgelerini kaldırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

pesiNsane

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Alacak Yönetim UZMANI
İyi forumlar.

İlk defa MacBook kullanıyorum. Dün PC kurulumunu yaptım. Lazım olan uygulamaları indirdim. Sorum başlıkta belli. Masaüstünde uygulamaların simgesi var, onu silmek veya gizlemek istiyorum. Masaüstümün boş ve sade gözükmesini sağlamak istiyorum. Nasıl yapabiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam onu nasıl yapıyoruz acaba yönlendirme şansınız var mıdır?

Discord indirdim kurdum sonrasında masaüstüne simgesi geldi dock kısmına aldım masaüstünde olan simgeyi silemiyorum çöp kutusuna taşısam uygulama siliniyor onu nasıl silebiliriz oradan.

Finder'a girip masaüstü kısmına gelin. Sonra da oradaki Discord'u soldaki uygulamalar kısmına taşıyın. Launchpad'te görünecektir.
Finder'ın uygulamalar kısmına taşıyabilirsiniz.
Direkt Launchpad'e kurmuyor mu?

Discord indirdim kurdum sonrasında masaüstüne simgesi geldi dock kısmına aldım masaüstünde olan simgeyi silemiyorum çöp kutusuna taşısam uygulama siliniyor onu nasıl silebiliriz oradan.

Finder'a girip masaüstü kısmına gelin. Sonra da oradaki Discord'u soldaki uygulamalar kısmına taşıyın. Launchpad'te görünecektir.

Çözüm

Geri
Yukarı