MacBook dolar kuru 22'ye çıkar mı?

Anladım üzücü bir haber oldu bu. Umarım dolar 22 üzerinden değil de 20 21 üzerinden alınır böylelikle çok büyük fiyat farkı olmaz öğrenciler adına.

O cihaz öğrenciler için pek de uygun değil gibi. Eğer çok ağır iş yapmayacak ise M2 Air 16 GB gayet yeterli.

O cihaz öğrenciler için pek de uygun değil gibi. Eğer çok ağır iş yapmayacak ise M2 Air 16 GB gayet yeterli.

Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim. Bilgisayarı yazılım ve vfx video editleme üzerine kullanmak istiyorum. Ve ayrıca ekranı çok cezbedici. M1 Pro base model yeterli olur diye onu düşünüyordum. Düzenleme işlerinde ve basit oyunlarda LoL gibi (sadece LoL oynuyorum) throttle olur diye Pro model düşündüm.

Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim. Bilgisayarı yazılım ve vfx video editleme üzerine kullanmak istiyorum. Ve ayrıca ekranı çok cezbedici. M1 Pro base model yeterli olur diye onu düşünüyordum. Düzenleme işlerinde ve basit oyunlarda LoL gibi (sadece LoL oynuyorum) throttle olur diye Pro model düşündüm.

MacBook Pro M2'ye baktın mı?

Gerçi tasarımı M2 Air'e göre kötü gibi.

MacBook Pro M.2'ye baktın mı?

Evet aslında baktım ama fiyat farkı aradaki özellik farkına göre çok fazla değil gibi. Ek 2 performans çekirdeği 4 GPU çekirdeği ekran çözünürlük ve Hertz farkı için 4K cazip geldi. Tabii yeni zamlardan sonra ne kadar fiyat farkı olur bilemiyorum. Aslında bir sorum var bu işlere 8 CPU model (M1 Pro) yeterli olur değil mi? Çok fazla karşılaştırma ve real life test bulamadım internet üzerinde.

Gerçi tasarımı M2 Air'e göre kötü gibi.

Evet üstteki dokunmatik kısmını pek beğenemedim gibi.

Evet aslında baktım ama fiyat farkı aradaki özellik farkına göre çok fazla değil gibi. Ek 2 performans çekirdeği 4 GPU çekirdeği ekran çözünürlük ve Hertz farkı için 4K cazip geldi. Tabii yeni zamlardan sonra ne kadar fiyat farkı olur bilemiyorum. Aslında bir sorum var bu işlere 8 CPU model (M1 Pro) yeterli olur değil mi? Çok fazla karşılaştırma ve real Life test bulamadım internet üzerinde.

RAM konusunda belki yetersiz kalabilir ileriye dönük olarak. Şu an için gayet yeterli.

Önerim yurt dışında akrabanız var ise oradan almanız.

RAM konusunda belki yetersiz kalabilir ileriye dönük olarak. Şu an için gayet yeterli.

Önerim yurt dışında akrabanız var ise oradan almanız.

Yurt dışında akrabam yok fakat pt.com.tr üzerinden alınca vergisiz fiyat üzerinden alabiliyoruz diye biliyorum. Yurt dışından daha ucuza geliyor şu an fakat fiyat güncellemesinden sonra ne olur tam bilmiyorum.

Yurt dışında akrabam yok fakat pt.com.tr üzerinden alınca vergisiz fiyat üzerinden alabiliyoruz diye biliyorum. Yurt dışından daha ucuza geliyor şu an fakat fiyat güncellemesinden sonra ne olur tam bilmiyorum.

Yeşil Pasaport'un varsa. Otobüs ile Bulgaristan'a gidip ileride ki tarihlerde ki biletler 10 euro falan oluyor. O şekilde gidip alabilirsin.

Yeşil Pasaport'un varsa. Otobüs ile Bulgaristan'a gidip ileride ki tarihlerde ki biletler 10 euro falan oluyor. O şekilde gidip alabilirsin.

Aslında mantıklı teşekkür ederim fakat pasaportum yok. Zam oranını bekleyip alana kadar para biriktirmeye devam etmekten başka çare yok. 🙁

Geri
Yukarı