MacBook klavyesi değiştirilebilir mi?

DarkBoostt

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Ben bugün 2. el bir MacBook aldım fakat satan kişi yurt dışından aldığı için klavye alman alfabesi içeriyor. Tabii ki I, Ö, ü gibi Türkçede bulunan harfleri kullanabiliyorum fakat görünüm olarak farklı semboller gözüküyor. Teknik servis ile bir klavye değişimi mümkün mü? Ya da üstüne bir şey yapıştırıp idare mi etsem? Sizce ne yapmalıyım bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,
Ben bugün 2. el bir MacBook aldım fakat satan kişi yurt dışından aldığı için klavye alman alfabesi içeriyor. Tabii ki I, Ö, ü gibi Türkçede bulunan harfleri kullanabiliyorum fakat görünüm olarak farklı semboller gözüküyor. Teknik servis ile bir klavye değişimi mümkün mü? Ya da üstüne bir şey yapıştırıp idare mi etsem? Sizce ne yapmalıyım bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Modeini ve yılını yazarsanız bakabilirim.

Bu şekil sadece klavyeyi değiştiren kişiler var ama servis klavye yerine topcase dediğimiz tamamen alt kısımını da değiştirebilir servise sorman lazım hatta Apple destek ile görüşüp yetkili bir servisin numarasını alarak direkt bir teknisyene sorabilirsin. Ben olsam 2011 model bir cihaz için bu kadar masrafa gireceğime etiket yapıştırıp o paraya SSD ya da bellek yükseltmesi yapardım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı