MacBook kasasındaki küçük ezilme cihazı garanti dışı bırakır mı?

SamedDX

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, bu soruya net bir yanıt veremeyeceğinizi biliyorum ama daha önce eziği olan bir Mac'i garantide tamir ettirdiniz mi?
Apple bazılarının ekranları bozuk üretiliyor, insanlar panel kodlarına bakarak hangi serinin bozuk olduğunu anlamaya çalışıyor. Apple iki farklı ekran tedarikçisi kullanıyormuş, kesinlikle biri daha kalitesiz. Benim ekranımın da sol kısmı kırmızı sağ kısmı yeşil tonda.
Zentech servisini kullanacağım. Acaba İstanbul'a bilet alıp Genius Bar'a mı gitsem?
Ezik fotoğraftakinden bir tık daha fazla.

Benim Macbookum.JPG

Dosya Ekleri

• IMG_20211201_233057.jpg
    IMG_20211201_233057.jpg
    104,1 KB · Görüntüleme: 297
  • Kozmetik +.jpg
    Kozmetik +.jpg
    86,3 KB · Görüntüleme: 258
Son düzenleyen: Moderatör:
Kasadaki çizik gibi görünen şeylerden mi bahsediyorsunuz yoksa benim gözden kaçırdığım bir ezilme mi var kasada? Ufak çiziklerden bahsediyorsanız onlar garanti açısından sorun olmaz. Teslim alırken eğer görürlerse kasada çizikler var diye not düşerler en fazla. Görülmez bile bence.

Kasadaki çizik gibi görünen şeylerden mi bahsediyorsunuz yoksa benim gözden kaçırdığım bir ezilme mi var kasada? Ufak çiziklerden bahsediyorsanız onlar garanti açısından sorun olmaz. Teslim alırken eğer görürlerse kasada çizikler var diye not düşerler en fazla. Görülmez bile bence.
Köşedeki ufak cizik sayılabilir ama ortadaki bildiğin ezik, fotoğrafta tam çıkmamış. Çok büyük bir ezik değil ama.

@SamedDX
Sorun olacağını sanmıyorum.

Bakalım ne diyecekler. Pazartesi gideceğim, umarım ezilme için sorun çıkarmazlar. Bir gün başkaları da bu endişeyi yaşarsa buraya bakarak bir fikir edinmeleri için gelişmeleri buradan paylaşıyor olacağım.
Daha net görselleri ekliyorum.
IMG_7863.JPG
IMG_7869.JPG

Son düzenleme:
Merhaba, sonuç nedir? Benden de nedenini bilmediğim bir şekilde aynı hasarlar mevcut oldu. Garanti kapsamı dahilinde mi?
Merhabalar, benzer sorun bendede var. Cihazımı daha 1 ay bile olmadı düşmede gerçekleşmedi fakat nedenini bilmediğim şekilde kasının ön köşelerinde ufak ezilme var. Servis randevusu aldım. Fakat çok üzüldüm, garanti kapsamında oluyor mu ? Siz de sonuç ne oldu ?

Son düzenleme:
Merhaba, sonuç nedir? Benden de nedenini bilmediğim bir şekilde aynı hasarlar mevcut oldu. Garanti kapsamı dahilinde mi?
Merhaba, benzer sorun bende de var. Cihazımı daha 1 ay bile olmadı düşmede gerçekleşmedi fakat nedenini bilmediğim şekilde kasının ön köşelerinde ufak ezilme var. Servis randevusu aldım. Fakat çok üzüldüm, garanti kapsamında oluyor mu? Siz de sonuç ne oldu?

Garantiye gerek kalmadı o Mac'i babama verdim ben çok takıntılıdım ekranı güzel olan bir Mac kullanmaya başladım aynı model ama Apple destekten bir müdür ile 1saat falan görüştüm o da müzisyenmiş konu konuyu açtı falan en son fotografını attım hiçbir şey olmaz bundan dedi bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı