MacBook M1 Air 512 GB vs. M.2 256 GB

NapoliHolmes

Decapat
Daha fazla  
Herkese iyi günler öncelikle. Ben bu yıl lise 3'e geçiyorum hem derslerde (basit Word dosyaları vs.) Hem de günlük kullanmak için MacBook bakıyorum. M1 Air 8 GB RAM 512 GB SSD ve M.2 8 GB RAM 256 GB SSD'li modeller arasında kaldım. Fiyatları çok yakın o yüzden emin olamadım. Aslında kullanım açısından ağır işlerde kullanmayacağım için M1 yeter gibi ama hem azıcık da olsa ekranı daha büyük olduğundan hem de ömrünün 1-2 yıl daha fazla gidebileceğini düşündüğüm için çok kararsız kaldım. Sizler ne önerirsiniz?

Herkese iyi günler öncelikle. Ben bu yıl lise 3'e geçiyorum hem derslerde (basit Word dosyaları vs.) Hem de günlük kullanmak için MacBook bakıyorum. M1 Air 8 GB RAM 512 GB SSD ve M.2 8 GB RAM 256 GB SSD'li modeller arasında kaldım. Fiyatları çok yakın o yüzden emin olamadım. Aslında kullanım açısından ağır işlerde kullanmayacağım için M1 yeter gibi ama hem azıcık da olsa ekranı daha büyük olduğundan hem de ömrünün 1-2 yıl daha fazla gidebileceğini düşündüğüm için çok kararsız kaldım. Sizler ne önerirsiniz?
M2 çok daha iyi ileride harici ssd alırsın onunla depolamanı artırabilirsin.

Bence M2 almalısın. Daha uzun ömürlü olur. SSD hız farkını pek hissedeceğini sanmıyorum. Öğrenci indirimiyle en ucuz pozitif teknolojiden alabilirsin.

Ama eğer M.2 alırsam base modelini alabileyeceğim o zamanda sanki konfigürasyonlu M1 daha uzun gider gibi.

M.2 256 GB SSD olanın SSD hızı M1 256 SSD'den yavaş hocam.
Bence alacaksan M1 16 GB RAM 256 SSD olanını al.

16 GB RAM'li almakta mantıklı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı