MacBook önerisi

teknolocks

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayar mühendisliği okuyacağım ve MacBook alacağım lakin tam olarak karar veremedim hangi modelini ve hangi donanımlara sahip olması gerekeceğini. Fiyat konusunda ise 10-12K gibi bir fiyat bütçe olarak pek zorlamaz ancak 15K-20K arası bütçemi zorlayacaktır. Tavsiye verirken buna göre önerirseniz sevinirim.

1.seçenek MacBook Air M1 işlemcili 8 GB RAM 256 GB hafıza (bütçeyi zorlamaz)
2.seçenek MacBook Pro M1 işlemcili 8 GB RAM 256 GB hafıza (bütçeyi zorlamaz)
3.seçenek MacBook Air M1 işlemcili 8 GB RAM 512 GB hafıza (2.seçenkle aynı fiyatta)
4.seçenek MacBook Pro M1 işlemcili 8 GB RAM 512 GB hafıza(bütçeyi 3K civarında zorlar)
5.seçenek MacBook Air M1 işlemcili 16 GB RAM 512 GB hafıza(4.seçenekle aynı fiyatta)
6.seçenek MacBook Air M1 işlemcili 16 GB RAM 256 GB hafıza (bütçeyi çok fazla zorlamaz)

Sizce bilgisayar mühendisliği özelinde hangisini almam daha uzun vadeli olacaktır şimdiden değerli görüşleriniz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bilgisayar mühendisliği okuyacağım ve MacBook alacağım lakin tam olarak karar veremedim hangi modelini ve hangi donanımlara sahip olması gerekeceğini. Fiyat konusunda ise 10-12K gibi bir fiyat bütçe olarak pek zorlamaz ancak 15K-20K arası bütçemi zorlayacaktır. Tavsiye verirken buna göre önerirseniz sevinirim.

1.seçenek MacBook Air M1 işlemcili 8 GB RAM 256 GB hafıza (bütçeyi zorlamaz)
2.seçenek MacBook Pro M1 işlemcili 8 GB RAM 256 GB hafıza (bütçeyi zorlamaz)
3.seçenek MacBook Air M1 işlemcili 8 GB RAM 512 GB hafıza (2.seçenkle aynı fiyatta)
4.seçenek MacBook Pro M1 işlemcili 8 GB RAM 512 GB hafıza(bütçeyi 3K civarında zorlar)
5.seçenek MacBook Air M1 işlemcili 16 GB RAM 512 GB hafıza(4.seçenekle aynı fiyatta)
6.seçenek MacBook Air M1 işlemcili 16 GB RAM 256 GB hafıza (bütçeyi çok fazla zorlamaz)

Sizce bilgisayar mühendisliği özelinde hangisini almam daha uzun vadeli olacaktır şimdiden değerli görüşleriniz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Bence 5. seçeneği seçin ama. Bütçenizi zorluyorsa borçlanmanın anlamı yok. Size uygun olanı alın.

Buraya eklemeyi unutmussun ama Pro M1 256GB + 16 GB Ram uygun bir secenek olabilir. 4. secenekle ayni fiyata geliyor asagi yukari.

256 GB yetmeyen birine muhtemelen 512 GB de yetmez. Ayrica depolama harici birimlerle cozulebilir ama 8GB ve 16GB RAM farki cok daha onemli bir boyut bana kalirsa.

Air önermiyorum hepsi cayır cayır yanıyor, frekans kısıyor. Çünkü içinde fan yok.
m1 işlemcili olanlar çok ağır yük altında olmazsa ısınmaz diyordu mert bayantemur diye bir youtuber onun için air olanları seçeneklere aldım ama tavsiyen için teşekkür ederim
Buraya eklemeyi unutmussun ama Pro M1 256 GB + 16 GB RAM uygun bir secenek olabilir. 4. secenekle ayni fiyata geliyor asagi yukari.

256 GB yetmeyen birine muhtemelen 512 GB de yetmez. Ayrica depolama harici birimlerle cozulebilir ama 8 GB ve 16 GB RAM farki cok daha onemli bir boyut bana kalirsa.

Haklısınız hocam eklemeyi unutmuşum ,sizce 16 ve 8 arasında çok büyük fark mı?

sizce 16 ve 8 arasında çok büyük fark mı?

Fark var, ancak 16GB gereksiz olabilir MacBook icin. Bir kullanana sormustum, 8GB fazlasiyla yetiyormus. Birden fazla program acikken stabil bir sekilde calismaya devam ediyormus.

Fan gurultusu istemiyorsan Air tercih edilebilir ama bir tarayici oyununda bile 65+ derecelere ciktigini gormustum.

Geri
Yukarı