MacBook Pro 13 2012 mid RAM yükseltme

engineergirl123

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, bu karışıklığı anlatmaya başlamalıyım:
Öncelikle benim MacBook Pro 13 inç 2012 mid bilgisayarım var. Makine mühendisliği öğrencisi olduğum için SolidWorks, Ansys vb programlar kullanmak durumundayım.

Şimdi söyle ki; benim bilgisayarım HDD diskini barındırıyordu ve çok yavaştı. Ben de araştırdım ve Samsung EVO 500 GB bir SSD disk ile değiştirdim ve sistemimi tamamen Windows 10 olarak değiştirdim. Yani MacBook bilgisayarıma SSD takıp Windows ile kullanmaya başladım ve şu anda yine bir sorunum var. Solid programını kullanırken aşırı donmalar yaşıyorum. Performans artırma ve birçok yol ile bu sorunu çözmeyi denedim fakat 2020 sürümünü kullandığım için 32 GB bir RAM ihtiyacım varmış. Benim halihazırda RAM'im 8 GB. Bunu 32 GB yapmak istiyorum ve Technopat'ın videosunu izledim. Ve RAM olması gereken özelliklerini de çıkardım (DDR3 800 MHz SO-DIMM) fakat BIOS güncellemesi yapmam gerekiyor yazısı vardı.

Ben de MacBook'lar da BIOS değil EFI diye bir sistem kullandıklarını öğrendim ve burada takıldım. Yeni RAM'ler için yapmam gereken nedir? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Ayrıca bilgisayarımda 2 RAM girişi var.

Selamlar o anakart maksimum 8+8 olacak şekilde 16GB ram destekliyor, daha fazla takamıyorsunuz maalesef.
Ram in özelliklerinin de böyle olması gerekiyor ; 1600 MHz PC3-12800 DDR3L SDRAM SO-DIMMs

Son düzenleme:
Selamlar o anakart maksimum 8+8 olacak şekilde 16 GB RAM destekliyor, daha fazla takamıyorsunuz maalesef.
RAM'in özelliklerinin de böyle olması gerekiyor; 1600 MHz PC3-12800 DDR3L SDRAM SO-DIMMs

Çok teşekkürler, peki sizce RAM 16 GB yaparsam program yine aynı hatayı verir mi? Yani beni en azından bu yıl idare etsin yeter şu anda elektrikli araç projesinde çalışıyorum tasarım neredeyse tüm kısmını ben yapıyorum bu bağlamda ne önerirsiniz?

Rica ederim. Programı bilmediğim için birşey diyemeyeceğim. Ama sistem gereksimleri 2020 için şu şekilde belirtilmiş;
Processor: 3 GHz or higher clock speed (preferably closer to 4 GHz)
Memory: 32GB (16GB minimum)
Bilgisayarınız i7 2.9 modeli ise 16GB ile kurtarma ihtimali olabilir. i5 olan model ise işlemci yanından sıkıntılı olabilir 16GB ram olsa bile, çünkü i5 hem 2.5 ghz hem de i7 ile aralarında gözle görülür performans farkı var.
Eğer i7 modeli ise bütçeniz de varsa ram takviyesini deneyebilirsiniz. Bilgisayarı baya rahatlatıyor 16GB ..

Rica ederim. Programı bilmediğim için birşey diyemeyeceğim. Ama sistem gereksimleri 2020 için şu şekilde belirtilmiş;
Processor: 3 GHz or higher clock speed (preferably closer to 4 GHz)
Memory: 32GB (16GB minimum)
Bilgisayarınız i7 2.9 modeli ise 16GB ile kurtarma ihtimali olabilir. i5 olan model ise işlemci yanından sıkıntılı olabilir 16GB ram olsa bile, çünkü i5 hem 2.5 ghz hem de i7 ile aralarında gözle görülür performans farkı var.
Eğer i7 modeli ise bütçeniz de varsa ram takviyesini deneyebilirsiniz. Bilgisayarı baya rahatlatıyor 16GB ..
Tamamdır çok teşekkür ederim ,16 GB ram takviyesini deneyeceğim ,son olarak önerdiğiniz bir ram markası var mıdır ? bir de BIOS olayını nasıl halledeceğim ?

Rica ederim, o modelin içinde 4+4 olarak 8 GB ram oluyordu. Onu kontrol ederseniz .. Eğer 4 + 4 ise onları çıkartıp 2 tane 8 GB almanız gerekecek. GSkıll in ram leri sorunsuz çalışıyor mac ler ile . G.Skıll f3-1600c11s-8gsl modelini birçok bilgisayarda kullandım. G.Skill in diğer modellerine de bakabilirsiniz. Özellikleri böyle olmalı 1600 MHz PC3-12800 DDR3L SDRAM 1.35v .

Eğer tek slotta 8Gb var ise onun özellikleri ile birebir aynı ram almalısınız..

Bunlar daha performanslı ;

Son düzenleme:
Rica ederim, o modelin içinde 4+4 olarak 8 GB ram oluyordu. Onu kontrol ederseniz .. Eğer 4 + 4 ise onları çıkartıp 2 tane 8 GB almanız gerekecek. GSkıll in ram leri sorunsuz çalışıyor mac ler ile . G.Skıll f3-1600c11s-8gsl modelini birçok bilgisayarda kullandım. G.Skill in diğer modellerine de bakabilirsiniz. Özellikleri böyle olmalı 1600 MHz PC3-12800 DDR3L SDRAM 1.35v .

Eğer tek slotta 8Gb var ise onun özellikleri ile birebir aynı ram almalısınız..

Bunlar daha performanslı ;
https://www.hepsiburada.com/g-skill...3-1600c11s-8gsl-p-BD805464?magaza=Hepsiburada
bu rami almaya karar verdim , ben bu Ram'ler geldiğinde direk takıp kullanabiliyorum değil mi ekstra bir şey yapmama gerek var mı ?

Merhabalar, bu karışıklığı anlatmaya başlamalıyım:
Öncelikle benim MacBook Pro 13 inç 2012 mid bilgisayarım var. Makine mühendisliği öğrencisi olduğum için SolidWorks, Ansys vb programlar kullanmak durumundayım.

Şimdi söyle ki; benim bilgisayarım HDD diskini barındırıyordu ve çok yavaştı. Ben de araştırdım ve Samsung EVO 500 GB bir SSD disk ile değiştirdim ve sistemimi tamamen Windows 10 olarak değiştirdim. Yani MacBook bilgisayarıma SSD takıp Windows ile kullanmaya başladım ve şu anda yine bir sorunum var. Solid programını kullanırken aşırı donmalar yaşıyorum. Performans artırma ve birçok yol ile bu sorunu çözmeyi denedim fakat 2020 sürümünü kullandığım için 32 GB bir RAM ihtiyacım varmış. Benim halihazırda RAM'im 8 GB. Bunu 32 GB yapmak istiyorum ve Technopat'ın videosunu izledim. Ve RAM olması gereken özelliklerini de çıkardım (DDR3 800 MHz SO-DIMM) fakat BIOS güncellemesi yapmam gerekiyor yazısı vardı.

Ben de MacBook'lar da BIOS değil EFI diye bir sistem kullandıklarını öğrendim ve burada takıldım. Yeni RAM'ler için yapmam gereken nedir? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Ayrıca bilgisayarımda 2 RAM girişi var.

Hocam en fazla 16 yapabiliyosunuz merak ettiğim konu yalnızca Windows'u nasıl maç e kurdunuz bende öyle yamak istiyordum öyle olmaz dediler?
Rica ederim, o modelin içinde 4+4 olarak 8 GB RAM oluyordu. Onu kontrol ederseniz. Eğer 4 + 4 ise onları çıkartıp 2 tane 8 GB almanız gerekecek. G.Skill'in RAM'leri sorunsuz çalışıyor Mac'ler ile. G.Skill F3-1600C11S-8gsl modelini birçok bilgisayarda kullandım. G.Skill'in diğer modellerine de bakabilirsiniz. Özellikleri böyle olmalı 1600 MHz PC3-12800 DDR3L SDRAM 1.35v.

Eğer tek slotta 8 GB var ise onun özellikleri ile birebir aynı RAM almalısınız.

Bunlar daha performanslı;

Hocam iyi akşamlar benim de 2012 A1278 bilgisayarım var hala üstündeki 2+2 Elpida RAM duruyor bende yükseltmek istiyorum ama DDR3L yazmışsınız benim bilgisayardaki 1.5 Volt'luk bu anakart hem 1.35 hem 1.5 kabul ediyor mu? Teşekkür ederim iyi akşamlar.

Son düzenleme:
Hocam en fazla 16 yapabiliyosunuz merak ettiğim konu yalnızca Windows'u nasıl maç e kurdunuz bende öyle yamak istiyordum öyle olmaz dediler?

Hocam iyi akşamlar benim de 2012 A1278 bilgisayarım var hala üstündeki 2+2 Elpida RAM duruyor bende yükseltmek istiyorum ama DDR3L yazmışsınız benim bilgisayardaki 1.5 Volt'luk bu anakart hem 1.35 hem 1.5 kabul ediyor mu? Teşekkür ederim iyi akşamlar
eğer hem windows hem OSX olsun istiyorsanız boot camp ile yapabiliyorsunuz ama ben hard diski değiştirıp ssd aldığım için direkt windows yükledim SSD karta

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı