MacBook Pro 16" (2019) alınır mı?

Yasin A.

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 12.000 TL fiyatına Apple Macbook Pro (2019) 16" model alınır mı? Piyasasından anlayan varsa fiyatı uygun mudur? Bir süre kullanıp satmayı düşünüyorum. i7 9. Nesil, Radeon 5300M, 16 GB RAM ve 512 GB SSD mevcut.

Bir süredir M1 kullandıktan sonra şu an için Intel Macbook almam. Ya yenilerini beklerim yada M1 Air şu an oldukça ideal.

M1 Air ve Intel Macbook Pro Kullanıcısıyım.

Bence fiyat iyi gibi, alınılabilir. Neden M1 düşün müyorsunuz?

Bir süredir M1 kullandıktan sonra şu an için Intel Macbook almam. Ya yenilerini beklerim yada M1 Air şu an oldukça ideal.

M1 Air ve Intel Macbook Pro Kullanıcısıyım.
Açıkçası öğrenci olduğum için ve macoslara hiç alışkın olmadığım için MacBook tercih etmiyorum. Fakat fiyatı bana görede uygun geldiği için, alıp üstüne kar koyup satılana kadar kullanma düşüncesindeydim. İleride herhangi bir program yüklemem gerekirse Windows kadar rahat eder miyim şüphelerim var. Piyasaya göre ucuz derseniz eğer almayı düşünüyorum.

Açıkçası öğrenci olduğum için ve macoslara hiç alışkın olmadığım için MacBook tercih etmiyorum. Fakat fiyatı bana görede uygun geldiği için, alıp üstüne kar koyup satılana kadar kullanma düşüncesindeydim. İleride herhangi bir program yüklemem gerekirse Windows kadar rahat eder miyim şüphelerim var. Piyasaya göre ucuz derseniz eğer almayı düşünüyorum.
Bu paylaştığınız model yerine ben şahsen, M1 alırdım yada biraz bekler yenileneni alırdım. Şu an 10k civarında M1 Air bulabilirsiniz. Troy, pt, apple edu.

Teknolojik üründen kar elde edilmez. Otomobilden de öyle. Çünkü ihtiyaçtan para kazanılmaz. Siz Mac'den kar etseniz sonraki alacağınız cihaz da pahalanmış olacak. Render vs. meşgul olacağınızı bilsem M1 çipli modelleri önerirdim fakat o bütçelere öğrenciyken daha rahat edeceğiniz (kafanız bulandığında oyun oynayabileceğiniz) cihazlara yönelmeniz daha iyi.

Geri
Yukarı