Macbook Pro 2011 FIFA 2011 Sorunu

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Ben Amerikadan Macbook Pro 2011 modelini aldim. i7 2720qm 2.2ghz Sandy Bridge islemci, 4gb Ram ve Hd 6750M ekran karti var. Mimar oldugum icin bu dizusu bilgisayari tercih ettim. Oynadigim cok az oyun var bunlardan biri de Fifa 2011. Bootcamp yazilimi ile Windows 7 kurup Fifa 2011í yukledim ancak performansi, eski gt230m ekran kartli laptopumdan daha kotu. Ekran karti incelemelerinde 6750m'nin ultra ayarlarda 70 fps ile calistirdigi yaziyor ancak benimki 25-35 arasinda degisiyor. Bunun sebebi dizustu bilgisayarimín Macbook pro olmasi mi yoksa baska birsey mi? Ayni dizustu bilgisayar ile Cod: Black ops u ultra ayarlarda oynayabiliyorum. Ama nedense Fifa'da sorun cikardi.

İlginç bir sorun ve ilginç sorunları severim.

Aklıma ilk gelen şey ekran kartı sürücüsü.

Ekran kartları için Mobility Radeon sürücüleri var. Şu an en son sürüm 11.6

Tavsiyem buradan indirin ve kurun, bak bakalım sorun çözülecek mi.

11-6_mobility_vista_win7_64_dd_ccc_ocl.exe

Bence bootcamp bildiğimiz gibi bir sanal işletim sistemi programı ve bu programa Windows 7 yüklediniz ama oynadığınızda az FPS alıyorsunuz sanal sistemde oyun FPS'si azalıyor. Bu normal. Eğer ekran kartı sürücüsü işe yaramazsa 35 FPS'de oynamaya alışın.

Bootcamp ile işletim sistemi olduğunda performansı düşürebilir yapacak bir şey yok.
Ekstradan Bootcamp ile kurmak yerine format daha mantıklı tabii MacBook'lara format ile Windows kurulabiliyorsa.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı