Macbook Pro 2017 vs Zenbook S UX391U vs Huawei Matebook 13

alli-lv

Decapat
Müzik prodüksiyonu ve keyfi olarak grafik tasarım ile uğraşıyorum ve bir bilgisayara ihtiyacım var.

Kullandığım programlar:
Müzik için: Ableton Live (MacBook alırsam eğer Logic'e geçmeyi düşünüyorum)
Grafik için: Adobe Illustrator ve Adobe Indesign

MacBook ve Zenbook'u ikinci el olarak alabilirim fakat Matebook'u sıfır alabiliyorum.

Başlangıçta MacBook için hevesliydim fakat alternatifleri araştırdığımda beni bu üç seçenek arasında bırakan bilgisayarların işlemcileri oldu.

MacBook Pro I5-7260U 2.3 GHz çift çekirdek
Zenbook S I7-8550U 1.80 GHz dört çekirdek
Matebook 13 I5-8265U 1.80 GHz dört çekirdek

Aralarındaki nesil farkı çalışam hızları ve çekirdekleri arasındaki bağıntıdan hangisinin daha mantıklı bir tercih olacağı konusunda emin olamadım. Ayrıca Zenbook'un 16 GB RAM ve 512 GB SSD artısı var (diğerleri 8 GB RAM ve Mac 128 GB SSD, matebook 256 GB SSD). Bunun yanında MacBook'taki mükemmel trackpad, işletim sistemi ile uyu mu, optimizasyonu da beni cezbetmiyor değil.

Hepsini 5000 TL civarına alabiliyorum, ikinci elde çok sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum, gidip kontrol edip alacağım.

Sizin tercihiniz hangisi üzerinde olurdu, neden?

Teşekkürler.

İşlemci üzerinden karşılaştırmak kolay; iyiden kötüye: 8265U, 8550U ve büyük bir farktan sonra 7260U.
Bu üç ürünün de yabancı sitelerde kapsamlı incelemesi vardır, onları okuyup değerlendirirsin. 128GB sırf Windows'a rahat yeter ama programlar da kurulacaksa sıkıntı oluşturabilir.

Özellikle çok ince ürünler seçmişsin sanırım, inceleme okumadan alma. Sıcaklıkla nasıl baş ettikleri çok önemli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı