MacBook Pro 2020 M1 Harici Ekranda 60Hz Desteklemiyor

obey00

Hectopat
2020 M1 MacBook Pro bilgisayarıma 4K 60Hz monitörümü bağladığımda Default 30 Hz olarak ayarlıyor ve 60 Hz ayarı için imkan vermiyor. HDMI portu bulunan Type-C girişli Hub ile monitörü bağlıyorum. Sorunu nasıl çözebilirim?

Hub 4K 60Hz destekliyor mu? Kullandığınız HDMI kablosu 4K 60Hz destekliyor mu?

Hub 4K 60Hz destekliyor mu? Kullandığınız HDMI kablosu 4K 60Hz destekliyor mu?
Bununla alakalı bir bilgi yoktu, ancak kafama takılan soru şu ki; Monitöre giren HDMI girişini DisplayPort dönüştürücüsü ile kullansam sorun çözülür mü acaba? Yoksa yine HDMI gibi mi mi çalışır?

Bununla alakalı bir bilgi yoktu, ancak kafama takılan soru şu ki; Monitöre giren HDMI girişini DisplayPort dönüştürücüsü ile kullansam sorun çözülür mü acaba? Yoksa yine HDMI gibi mi mi çalışır?
Dönüştürücü kullanın ya da kullanmayın fark etmiyor. Her senaryoda kullandığınız parçaların 4k 60Hz desteği olmak zorunda.

USB adaptörlerini üzerindeki HDMI portların neredeyse 4K 30Hz olarak çalışıyor.
4K 60Hz için USB C to HDMI kablo almanız gerek.

Bkz.

Ürünü örnek olsun diye attım. Kalitesi vs. hakkında bir fikrim yok.

USB adaptörlerini üzerindeki HDMI portların neredeyse 4K 30Hz olarak çalışıyor.
4K 60Hz için USB C to HDMI kablo almanız gerek.

Bkz.

Ürünü örnek olsun diye attım. Kalitesi vs. hakkında bir fikrim yok.
Hub değiştirmek masraflı olur şu an için; birkaç siteye baktığımda Hub üstündeki HDMI portu için 4k 30Hz yazısını gördüm. Dolayısı ile en kaliteli kabloyu ya da çeviriciyi bile alsam 60 Hz vermeyecektir diye düşündüm. Yanılıyor olabilirim dediğim gibi. (Windows kurulu masaüstü bilgisayarımda aynı HDMI kablosunu kullandığım zaman 4k 60hz olarak destekliyor, ancak MacBook tarafında 30 hz veriyor maksimum).

Hub değiştirmek masraflı olur şu an için; birkaç siteye baktığımda Hub üstündeki HDMI portu için 4k 30Hz yazısını gördüm. Dolayısı ile en kaliteli kabloyu ya da çeviriciyi bile alsam 60 Hz vermeyecektir diye düşündüm. Yanılıyor olabilirim dediğim gibi. (Windows kurulu masaüstü bilgisayarımda aynı HDMI kablosunu kullandığım zaman 4k 60hz olarak destekliyor, ancak MacBook tarafında 30 hz veriyor maksimum).
Kabloyu doğrudan MacBook ile monitör arasında takıyorsunuz arada hub yok. Bu yüzden hub'ı değiştirmenize gerek yok.
Kendi MacBook'um ile Kingston Nucleum kullanıyorum. O da 4K 30Hz üstünü desteklemiyor.

Kabloyu doğrudan MacBook ile monitör arasında takıyorsunuz arada hub yok. Bu yüzden hub'ı değiştirmenize gerek yok.
Kendi MacBook'um ile Kingston Nucleum kullanıyorum. O da 4K 30Hz üstünü desteklemiyor.
Mac'te 2 adet type-c girişi mevcut; birisini şarj için - diğerini de hub için kullanıyorum (usb'leri takmak için), dolayısı ile bahsettiğiniz kablo maalesef işi göremeyecek gibi... bahsettiğim senaryo için de farklı bir alternatif bulamayız sanırım?

Geri
Yukarı