MacBook Pro fanları sürekli 7200 RPM'de çalışıyor

musderi

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 2012 MacBook Pro'mda Catalina sürümü yüklü. Bilgisayar açılma tuşuna basıldığından itibaren fanları en yüksek hızda çalıştırmaya başlıyor. Normalde Max 6000RPM gücü olan fanlar 7200 RPM'lerde çalışıyor. Herhangi bir ısınma durumu vs yok fakat sürekli ve yüksek seste çalıştığı için rahatsız oluyorum. Macs fan Controller uygulamasından RPM sabitlemeye çalıştım ama sonuç değişmiyor hep 7200'de çalışıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Ekran Resmi 2022-12-09 19.01.34.png

Oo bu alet high sierra'da bile çok zorlanır. Çift çekirdek i5 çilesini ben çok çektim. O aletin rahat çalıştıracağı en yüksek sürüm maalesef mavericks falan.

Oo bu alet high sierra'da bile çok zorlanır. Çift çekirdek i5 çilesini ben çok çektim. O aletin rahat çalıştıracağı en yüksek sürüm maalesef mavericks falan.
hocam yanlış anlamazsanız ben bilgisayarımı gayet rahat kullanıyorum. sadece fan sesini düşürmek istiyorum. bunun için tavsiyeniz var mı?

Onu düşüremezsin. Fan sesini düşürmek için işlemciye daha az yüklenmen gerek. Onun için de işletim sistemini metal'den öncesine düşürmen lazım. Çünkü metal denen arabirim harici GPU ya da kuvvetli işlemci ister. Sende ikisi de yok.

Toz temizliği ve termal macun yenileme diyenler olacaktır. Bende dört çekirdek i7'li macbook pro 2012 yine. High sierra'da bile fanlar sık sık devreye giriyor. Bu aleti dört ay önce sıfırladım içini tertemiz yaptım. Ona rağmen böyle.

Geri
Yukarı