MacBook Pro laptop satılmalı mı?

NoobEller

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Şu anda Laptop'ım için 3.200-3.500 civarına bir alıcım var. Yazın MacBook Pro almak istiyorum. Sizce yaza kadar laptop fiyatları düşer mi? Burada satma isteğim ise benim laptopum orada (Almanya) para bile etmiyor. Orası için çerez parası gibi bir şey. Sizce ne yapılmalı beklenilmeli mi? Yoksa bir an önce satılıp Euro'ya mı çevirilmeli? M1 model bir MacBook istiyorum ama M1 işlemcilerden uzak durulması gerektiği söylenmeli size göre nasıl hareket edilmeli?

Şu anda Laptop'ım için 3.200-3.500 civarına bir alıcım var. Yazın MacBook Pro almak istiyorum. Sizce yaza kadar laptop fiyatları düşer mi? Burada satma isteğim ise benim laptopum orada (Almanya) para bile etmiyor. Orası için çerez parası gibi bir şey. Sizce ne yapılmalı beklenilmeli mi? Yoksa bir an önce satılıp Euro'ya mı çevirilmeli? M1 model bir MacBook istiyorum ama M1 işlemcilerden uzak durulması gerektiği söylenmeli size göre nasıl hareket edilmeli?
Eğer grafik tasarımcılığı ve video render yapıyorsanız m1 işlemcili macbook pro idealdir.

Hocam Mac Pro'ların fiyatından haberdar mısınız?
Evet.

16 inç için M1 seçeneği daha bulunmuyor. Yaza kadar geleceğini düşünüyorum.

Eğer grafik tasarımcılığı ve video render yapıyorsanız m1 işlemcili macbook pro idealdir.
Bazı kişilere sorduğumda M1 modeller daha yeni olduğu için uzak durmamız gerektiğini söyledi. Evet özellikle render için kullanacağım ilerleyen zamanlarda tasarıma doğru kayacak.
Anladım, para biriktirmeyi düşünüyorsunuz o zaman?
Evet bursluluğum mevcut 5.sınıftan beri bursluluk alıyorum ek olarak gittiğim zaman orada 1 ay kadar çalışacağım. Orada Türkiye'deki gibi 18 yaş zorunluluğu yok.

Babam otelde çalışmakta olduğu için euroyu komisyon ödemeden çevirteceğim ama bunun için otellerin açılmasını bekliyorum. Bu da 1-15 Nisan arasına denk geliyor.

Ama arada kaldığım elimde bulunan laptopu satmalı mıyım satmamalı mıyım? Yaza doğru geldiğimizde laptop fiyatları iyice düşerse ben zarara girerim.

Bazı kişilere sorduğumda M1 modeller daha yeni olduğu için uzak durmamız gerektiğini söyledi. Evet özellikle render için kullanacağım ilerleyen zamanlarda tasarıma doğru kayacak.
Evet, ikinci nesil ARM işlemcileri beklemeniz daha doğru olacaktır. İlk nesil olanların ömrü kısa olabiliyor.
Ama arada kaldığım elimde bulunan laptopu satmalı mıyım satmamalı mıyım?
Eğer satmadan alabiliyorsanız satmayın.

Geri
Yukarı