MacBook Pro M1 nasıl temizlenir?

GLL

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisliği
Merhaba, uzun zamandır MacBook Pro M1 kullanıyorum, fakat kullanım şartlarım ve yerinden dolayı laptopumun dış kasası ve içi biraz kirlenmiş durumda. Dış kasası (Apple logosu olan yeri) ne ile temizleyebilirim? Ekran için Apple'in kendi bezini almayı düşünüyorum. Teşekkürler önerileriniz için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hafif nemli bez.

Profesyonel bir temizlik istiyor isen aşağıda sırası ile paylaşıyorum.

1. yumurta fırcası ya da benzeri ile klavye aralarını temizle. (ipa kullanabilirsin)
2. diş fırcası ile giriş ve cıkış deliklerini temizleyebilirsin. (ipa kullanabilirsin)
3. dış kasayı hafif nemli bir bez ve az bir şey ipa ile temizleyebilirsin.
4. ekran kısmını sadece hafif nemli bir mikrofiber bez ile silmen yeterli (fazla bastırma)

Ucuz bir mikrofiber bez alman yeterli. Apple parlatma bezine gereksiz yere para verme derim. (çöpe atabilecek paran var ise ver tabii)

Bir ThinkPad kullansaydın onu ceşme altında yıkamanı önerirdim.

Kolay gelsin.

Hafif nemli bez.

Profesyonel bir temizlik istiyor isen aşağıda sırası ile paylaşıyorum.

1. yumurta fırcası ya da benzeri ile klavye aralarını temizle. (ipa kullanabilirsin)
2. diş fırcası ile giriş ve cıkış deliklerini temizleyebilirsin. (ipa kullanabilirsin)
3. dış kasayı hafif nemli bir bez ve az bir şey ipa ile temizleyebilirsin.
4. ekran kısmını sadece hafif nemli bir mikrofiber bez ile silmen yeterli (fazla bastırma)

Ucuz bir mikrofiber bez alman yeterli. Apple parlatma bezine gereksiz yere para verme derim. (çöpe atabilecek paran var ise ver tabii)

Bir ThinkPad kullansaydın onu ceşme altında yıkamanı önerirdim.

Kolay gelsin.
Fazlaca açıklayıcı bir yazı olmuş teşekkür ederim , klavye falan pek işim yok fakat şu çıkış delikleri baya işime yarayacak. Mikrofiber bez için bana bir bağlantı atabilir misiniz ? Dediğiniz gibiyse 360tl vermeye pek gerek yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı