MacBook Pro M1'den MacBook Pro M1 Pro'ya geçilir mi?

xelim

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Web tasarımı ile uğraşıyorum. MacBook Pro M1 8/256 modelini kullanıyorum. 8 GB RAM'in yetmediğini artık çok fazla hissedebiliyorum.

Benim bilgisayarı ikinci el olarak 17-18bin civarına satabiliyorum.
Sormak istediğim soru şu;
Önümüzdeki 4-5 yıl idare etsin istediğim için M1 8/256 beni götürmeyecektir.

Bunun yanında iki seçeneğim var,
1.si benim bilgisayarın 15bin ekleyip 16 GB RAM'li M2 MacBook Air almak.
2.si benim bilgisayarın üzerine 26bin ekleyip 16 GB RAM'li 16" M1 Pro işlemcili MacBook Pro almak.
3.sü benim bilgisayarın üzerine 19bin ekleyip 16 RAM'li 14" M1 Pro işlemcili MacBook Pro almak.

1. seçeneğe uzağım ama beni en sıkıştırmayacak model.
2. seçenek en istediğim ama 1 ay cebimde 1 kuruş para bırakmayacak model.
3. seçenek istediğim ama 16'lı modelin aklımda kalacağı model.

Ayrıca bu kadar fiyat farkı verilip sizce halihazırda aslında iş görecek seviyede bilgisayarı satıp bunları almaya değer mi? Tekrardan zam gelmeden önce alma fikri anlık olarak alıma girdi. Siz olsanız hangisini yapardınız?

Profesyonel olarak düşünmek gerekirse İkinci seçeneği almalısın. İşini büyütmek amaçlı bir yatırım gibi düşünürsen uzun vadede karşılığını fazlasıyla alacaksındır zaten.

Hocam merhaba, sahibinden üzerinde birçok m2li macbook pro var maksimum 25k isteniyor bakmanızı öneririm. Geçen denk geldim bende de m1 macbook pro var bunu satıp m2 alayım dedim sonradan vazgeçtim. İçlerinde en iyisi tabii ki m1 pro olanı ben yerinizde olsam sahibindende acil satılanları bi yoklarım bu kadar para vermek biraz mantıksız geliyor bana.

Merhaba,
Web tasarımı ile uğraşıyorum. MacBook Pro M1 8/256 modelini kullanıyorum. 8 GB RAM'in yetmediğini artık çok fazla hissedebiliyorum.

Benim bilgisayarı ikinci el olarak 17-18bin civarına satabiliyorum.
Sormak istediğim soru şu;
Önümüzdeki 4-5 yıl idare etsin istediğim için M1 8/256 beni götürmeyecektir.

Bunun yanında iki seçeneğim var,
1.si benim bilgisayarın 15bin ekleyip 16 GB RAM'li M2 MacBook Air almak.
2.si benim bilgisayarın üzerine 26bin ekleyip 16 GB RAM'li 16" M1 Pro işlemcili MacBook Pro almak.
3.sü benim bilgisayarın üzerine 19bin ekleyip 16 RAM'li 14" M1 Pro işlemcili MacBook Pro almak.

1. seçeneğe uzağım ama beni en sıkıştırmayacak model.
2. seçenek en istediğim ama 1 ay cebimde 1 kuruş para bırakmayacak model.
3. seçenek istediğim ama 16'lı modelin aklımda kalacağı model.

Ayrıca bu kadar fiyat farkı verilip sizce halihazırda aslında iş görecek seviyede bilgisayarı satıp bunları almaya değer mi? Tekrardan zam gelmeden önce alma fikri anlık olarak alıma girdi. Siz olsanız hangisini yapardınız?
M1 Pro Mac hakkında bilgim yok fakat 5 gün önce M2 Air aldım. 8GPU 16GB 1TB modeli. Pil performansı ve fazladan bir USB-C portu için tercih ettim. Gayet yeterli. Öğrenci indiriminden faydalanarak 2000TL indirimli aldım.

Kesinlikle almışken en iyisini almak istiyorum. Şuanki kullandığım bilgisayarıda zamanında bu forumda sorarak almıştım. Memnunum ancak işleri büyütmek istiyorum. Ayrıca ekmek teknemde bu. 1-2 iş yaptığımda aslında fiyatını çıkartıyorum. Durum böyle olmasa zaten 40+ bin lira çok yüksek bir para.

Kesinlikle almışken en iyisini almak istiyorum. Şuanki kullandığım bilgisayarıda zamanında bu forumda sorarak almıştım. Memnunum ancak işleri büyütmek istiyorum. Ayrıca ekmek teknemde bu. 1-2 iş yaptığımda aslında fiyatını çıkartıyorum. Durum böyle olmasa zaten 40+ bin lira çok yüksek bir para.
O zaman verdiğinizin karşılığını fazlasıyla çıkartırsınız.
Düşünmeden alın.
Ben de size birkaç soru sorabilir miyim?
Web tasarım üstüne yoğunlaşmak istiyorum sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Önerdiğiniz kurs/kitap falan var mı?
Teşekkürler.

Düşünmeden alın.
Web tasarım üstüne yoğunlaşmak istiyorum sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Önerdiğiniz kurs/kitap falan var mı?
Teşekkürler.
Özelden cevaplıyorum, ben teşekkür ederim.

Düşünmeden alın.
Teşekkürler.
Özelden yazamıyormuşum. Sen yazar mısın? Konuyu dağıtmayalım.

Ben sahsen 14" modeli oneririm. Hem tasimasi kolay hem de performansi ayni 16" model ile. Cebinize de para kalir. Ileride bir monitor alirsiniz onla kullanirsiniz ev ortaminda zaten 14" olmasinin dezavantajini yasamazsiniz. Ben 13" M1 MBP'yu monitor ile kullaniyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı