MacBook Pro oyun ve renderda nasıl?

Bazı konularda fanatizmi bırakmak gerekir. Windows ve Adobe ikilisinin çok az benzeri vardır. (Diğer programlar da Windows ile aynı şeyi yaşatır.) İnsanı sinir stres sahibi eder, psikopata bağlatır. Aynı projeyi bir tarafımızla güldüğümüz donanıma sahip bir MacOS cihaz ise elini kolunu sallayarak bitirir. Amacı oyun olsa ben de MacBook önermem. Ama işin içinde profesyonel kullanım varsa kesinlikle MacBook öneririm. Varsın oyun performansı kötü olsun veya hakkını vermesin ama o proje çöp olmadan bitsin.
Yazı için ugrasmissiniz. Elinize sağlık. Değmiş de.

Render diyor. Bunları diğer Gaming yada başka tür bilgisayarlar (bu fiyata) iş görmez mi?😀

Render, sanılanın aksine çok fazla zaman alan bir işlem değil.
Çoğu kurgulu videonun hazırlanması renderından kat ve kat daha uzun sürüyor.
İyi bir işlemciye sahip olmak kurgu sırasında akıcılık sağlar. Ancak i7 ile i9 arasındaki farkı edit sırasında hissetmezsiniz. Bence 36.000 TL'ye kadar upgrade etmek yerine. Ortalama özelliklere sahip bir 16" ile iyi bir masaüstü alınabilir o paraya.
Oyun ve işi ayırmak odaklanmaya da yardımcı olur. 16" MacBook oyun için zayıf bir bilgisayar değil ama uygun olduğu da söylenemez. Soğutma sistemi uzun süre sürekli yük altında çalışmak için uygun değil.
Bende sizi bekliyordum.😀

Mantıklı bir öneri. Soğutma benim de kafama yatmamisti.🙂

Render, sanılanın aksine çok fazla zaman alan bir işlem değil.

sese.png

Bence de. Boşuna bir tarafımızı yırtıyorduk proje yetiştireceğiz, yeniden düzenleyeceğiz diye. :) Hıyarlığımızdan olmuş. Kusura bakmayın. :D

Ne yazikki dizüstü PC lazım hal böyle olunca da dikkat etmek gerekiyor ne aldığına :D
Son cümle ironi zaten. 😀

Bir önerim olacak diğer arkadaşlar da değerlendirir.
1. Nesilini kullaniyorum. İdare ettiriyor. 😀

25.000 TL MacBook'ta RX5500M var. Bence yeterli.
İş için fazlasıyla yeter. O yazılımın da etkisi büyük. Render önemli değil dendiği için yazmıştım. :)

Ben senelerce kafama s****ım dedim. İçerik işi varsa Apple tek gider maalesef. Deneyim ve pişmanlıklarım rehber bu konuda.

Eki Görüntüle 673116

Bence de. Boşuna bir tarafımızı yırtıyorduk proje yetiştireceğiz, yeniden düzenleyeceğiz diye. :) Hıyarlığımızdan olmuş. Kusura bakmayın. :D
Tabii benimki render sayılmaz ama bir şey soracağım. (Bilmediğimden soruyorum. Linç etmek için değil.)
Ben 1080P 1 saatlik videoyu dışarı aktarırken 15 dakika alıyordu. Tabi basık bu. Render sayılmıyor galiba. Başka bir programda daha yavaş aktariyordu.
İ7 3667U
😀

Yeni konular

Geri
Yukarı