Macbook Pro Retina MGX72TU/A İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, sizlere bugün yeni aldığım Macbook Pro Retina'nın incelemesini sunacağım. Öncelikle ben Bimeks'den 3250 TL ye aldım.
Sistemin başlıca özellikleri;

• İşlemci; i5 3210M 2.6 gHz Turbo boost ile 3.1 gHz
  • Ekran kartı: Intel iris
  • Ram: 8 GB
  • Ekran boyutu: 13.3 inch
  • Disk kapasitesi: SSD 128 GB
  • MacBook Pro’nun yükseklik, genişlik, derinliği şöyle: 1,8cm x 31,4cm x 21,9cm
  • Kasa: Alimunyum kasa
  • 2 tane usb 3.0 girişi var ve HDMI bağlantı noktası da bulunmakta.
  • Yaklaşık 10 saniyede açılıyor. Kapanırkende 10-11 arası değişiyor.

Ürünün artıları;
  • Retina ekran.
  • Klavyesi çok ama çok rahat.
  • Touchpad çok iyi.
  • Çok sessiz, çalıştığını fark etmezsiniz bile. (Sadece Oyun oynarken ve render yaparken fan sesi duyalabiliyor)
  • Ses konusunda oldukça başarılı.
  • SSD oldukça hızlı.
  • Pili gerçekten de 8-9 saat gidiyor.

Ürünün Eksileri:
  • Optik sürücü yok.
  • Ekranın yansıması.

Oyun testi:
  • Euro Truck Simulator 2 Very High da akıcı bir şekilde oynanabiliyor fakat şehir içlerinde bazen kasıyor.
Program testi;
  • Adobe Premiere
  • After Effect bu ikisini indirebildim ancak oldukça iyi bir şekilde çalışıyolar. Render işlemleri oldukça hızlı.
Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.
Gelelim resimlere;

10877379_561226707313564_1668196805_n.jpg

961511_567828989986669_1113609828_n.jpg

10850689_561226677313567_1911054286_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hala kullanmaktayım, memnunum. Yoğun çalışırsan soğutucu da alman lazım. Yani yazları çok ısınıyor, oyunlarda, uygulamalarda o yüzden soğutucu kullanmak durumundayım. Onun dışında pil ömrü vs. hepsi iyi yani. Performans düşüşü yaşamadım, dikkatli kullanıyorum. Apple servisinden de memnunum, bir sorunum olduğunda randevu alıyorum, hal oluyor. Tek dikkat etmen olay, soğutma olacaktır. Birde özellikle böyle 3d uygulamalar kullancaksan, 15 inç ekran kartlı modellerine yönelmen en iyisi olur. Birde 13 inç benim için yeterli ama sizin için yeterli olmayabilir, bunları da göz önünde bulundurun. Yani diyeceğim, bir mağzada boyut vs bakıp öyle karar vermeniz. Özet olarak her şeyinden gayet memnunum.

Hala kullanmaktayım, memnunum. Yoğun çalışırsan soğutucu da alman lazım. Yani yazları çok ısınıyor, oyunlarda, uygulamalarda o yüzden soğutucu kullanmak durumundayım. Onun dışında pil ömrü vs. hepsi iyi yani. Performans düşüşü yaşamadım, dikkatli kullanıyorum. Apple servisinden de memnunum, bir sorunum olduğunda randevu alıyorum, hal oluyor. Tek dikkat etmen olay, soğutma olacaktır. Birde özellikle böyle 3d uygulamalar kullancaksan, 15 inç ekran kartlı modellerine yönelmen en iyisi olur. Birde 13 inç benim için yeterli ama sizin için yeterli olmayabilir, bunları da göz önünde bulundurun. Yani diyeceğim, bir mağzada boyut vs bakıp öyle karar vermeniz. Özet olarak her şeyinden gayet memnunum.
15 inç olanlarıda çok pahalı olmasa alırdım. Peki bunlara RAM,SSD upragade yapılmasında bi sınır var mı? Çünkü 128gb bize yeter mi yetmez hocam.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı