MacBook Pro sistem güncellemesi gelmiyor

Ouzz

Hectopat
Daha fazla  
MacBook Pro A1502 bir bilgisayarım var. Uzun süre format atmadığım için geçen hafta format attım. İşletim sistemi olarak Yosemite sistemi kuruldu. Fakat öncesinde gelen güncel işletim sistemleri artık gelmiyor. iTunes gibi uygulama güncellemesi geliyor fakat sistem güncellemesi alamıyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı?

MacBook Pro A1502 bir bilgisayarım var. Uzun süre format atmadığım için geçen hafta format attım. İşletim sistemi olarak Yosemite sistemi kuruldu. Fakat öncesinde gelen güncel işletim sistemleri artık gelmiyor. iTunes gibi uygulama güncellemesi geliyor fakat sistem güncellemesi alamıyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Öncesinde hangi sürüm vardı? Hangi sürümü yüklemeye çalışıyosunuz.

Son düzenleme:
Format atmadan önce Catalina kullanıyordum. Fakat şimdi Yosemite'de kapana sıkıştım. Sanırım benim sorunum FileVault. Sistem dosyasını yüklemek istediğimde bu hatayı alıyorum. Fakat ayarlardan kapatmayı denedim ama tıklanmıyor.

Format atmadan önce Catalina kullanıyordum. Fakat şimdi Yosemite'de kapana sıkıştım. Sanırım benim sorunum filevault. Sistem dosyasını yüklemek istediğimde bu hatayı alıyorum. Fakat ayarlardan kapatmayı denedim ama tıklanmıyor.

Bir imaj dosyası indirip Catalina ya da Big Sur imajı indirip kurmayı dener misin?

Geldiğim son nokta: Boot sayfasında kalıyor. Windows ile kurulum dosyası indirmeyi ve bellek üzerinden format atmayı deneyeceğim. Fakat Apple sayfasından işletim sistemi indirmeyi bulamadım.
Orijinal macOS imaj dosyasını nereden indirebilirim? Sistemi açamadığım için App Store'dan indiremiyorum.

Son düzenleme:
Windows ile bir macOS indiremedim...

Bunu flash a yazdırın OpenCore bölümünü silin kururlum imajı olmuş olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu flash a yazdırın OpenCore bölümünü silin kururlum imajı olmuş olur.
Olmuyor. Dosyalarda eksik var gibi bir sorun var.
IMG_0438.JPG

Yeni konular

Geri
Yukarı