MacBook Pro'da sürücü olmamasına rağmen var gözüküyor

Pirateinthesky

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba. Bugün ilginç bir şey ile karşınızdayım. Aylar önce kendime ikinci el bir MacBook Pro 2010 13" bir laptop aldım. Aldığım kişi 240 GB SSD olduğundan bahsetti, daha önce hiç MacBook almadığım için fonksiyonel test yaptım ve satın aldım.

Bugün elime 1 adet DDR3 4 GB bir RAM geçti. Laptopta halihazırda 4 GB varken 1 tanesini söküp 6 GB toplamda olsun derken laptopu sökerken gördüğüm manzara beni şok etti. Laptopta SSD yok. CD sürücüsü de SSD takılsın diye modifiye edilmemiş. Ama laptop açıldığında Mac hakkında kısmında SSD var.

Size soruyorum, şu anki durumu açıklayabilecek bir kişi var mı? :D

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-04-15 at 17.37.26.jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-15 at 17.37.26.jpeg
    255,4 KB · Görüntüleme: 60
  • WhatsApp Image 2021-04-15 at 17.37.26 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-15 at 17.37.26 (1).jpeg
    209,2 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:
Herkese merhaba. Bugün ilginç bir şey ile karşınızdayım. Aylar önce kendime ikinci el bir MacBook Pro 2010 13" bir laptop aldım. Aldığım kişi 240 GB SSD olduğundan bahsetti, daha önce hiç MacBook almadığım için fonksiyonel test yaptım ve satın aldım.

Bugün elime 1 adet DDR3 4 GB bir RAM geçti. Laptopta halihazırda 4 GB varken 1 tanesini söküp 6 GB toplamda olsun derken laptopu sökerken gördüğüm manzara beni şok etti. Laptopta SSD yok. CD sürücüsü de SSD takılsın diye modifiye edilmemiş. Ama laptop açıldığında Mac hakkında kısmında SSD var.

Size soruyorum, şu anki durumu açıklayabilecek bir kişi var mı? :D
Şu anda bayağı şaşırmış durumdayım.
Birazdan geri dönüş yapıp bilgi vereceğim.

Ekran Resmi 2021-04-17 17.49.52.png

Büyük ihtimalle CD sürücüsü çıkarılıp, yerine SSD takılmış. Yukardaki fotoğraftaki CD sürücüsü ile sizinkisi benzemiyor.

CD/DVD okuyucu yerinde SSD olabilir mi? Kontrol eder misin?
Eki Görüntüle 979122

Büyük ihtimalle CD sürücüsü çıkarılıp, yerine SSD takılmış. Yukardaki fotoğraftaki CD sürücüsü ile sizinkisi benzemiyor.
Merhabalar. Evet, haklısınız. CD yerinde SSD varmış. Çok ilginç. Aldığım kişi bana bundan hiç bahsetmedi. Fakat konu üzeri sorayım. 2 tane aynı RAM var bilgisayarda. Bunlardan bir tanesini çıkarıp DDR3 4 GB RAM takıp bilgisayarı açtım. Bilgisayardan dıt dıt sesi çıktı ve görüntü gelmedi. Eski RAM'i geri takınca sorun kalmadı. RAM yükseltmesi yapmam için set almak zorunda mıyım?

Merhabalar. Evet, haklısınız. CD yerinde SSD varmış. Çok ilginç. Aldığım kişi bana bundan hiç bahsetmedi. Fakat konu üzeri sorayım. 2 tane aynı RAM var bilgisayarda. Bunlardan bir tanesini çıkarıp DDR3 4 GB RAM takıp bilgisayarı açtım. Bilgisayardan dıt dıt sesi çıktı ve görüntü gelmedi. Eski RAM'i geri takınca sorun kalmadı. RAM yükseltmesi yapmam için set almak zorunda mıyım?
Evet hocam set almalısınız yada aynısından (ki bulamazsınız çok eski bir ddr3 RAM olmalı. RAM'lerde genellikle üretim yılı çok önemlidir; 2010 yılında üretilen Kingston marka DDR3 RAM ile 2011 yılında üretilen arasında bile çip farkı oluyor. Bu da sorun çıkarmasına yetiyor) alabilirsiniz.

Merhaba. Herkese teşekkür ederim. Geç cevap için çok özür dilerim. Bana önerebileceğiniz, uygun fiyatlı 4X2 veya 8X2 RAM var mıdır? Macbook PRO 2010 Middle için sizce hangi RAM'ler güzel olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı