Macbook Pro'da Touchbar Sorun Çıkarır mı?

abaka

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selamlar,

Yakın zamanda yazılım için Macbook Pro 13" 2018 model Touchbar versiyonundan satın alacağım. Bu modeli kullanan forumdaşlara sormak istediğim bir soru var.

Touchbar bölümü arızalanmaya ne kadar yatkındır? Ya da bozulan bir arkadaşımız var mı?
Klavye konusu internette çok dolaşıyor. Klavyesini nasıl buluyorsunuz acaba?
Isınma yaşıyor musunuz?

Herkese iyi vakitler dilerim :)

Touchbar konusunda bir sıkıntı yaşamadım gayet güzel fakat çok ta kullandığım söylenemez klavyesi oldukça sessiz ve basımı yumuşak masaüstü bilgisayarımda mekanik klavye kullan birisi olarak laptop a geçince alışması zor oluyor o tokluğu hissedemiyorum :) ısınma konusunda ise oyun oynamaz yada bilgisayarı yoracak bir iş yapmıyor iseniz sıcaklığı hissetmiyorsunuz.

Touchbar konusunda bir sıkıntı yaşamadım gayet güzel fakat çok ta kullandığım söylenemez klavyesi oldukça sessiz ve basımı yumuşak masaüstü bilgisayarımda mekanik klavye kullan birisi olarak laptop a geçince alışması zor oluyor o tokluğu hissedemiyorum :) ısınma konusunda ise oyun oynamaz yada bilgisayarı yoracak bir iş yapmıyor iseniz sıcaklığı hissetmiyorsunuz.

Sıcaklık konusunda bir sorun yaşamazsın.
13" Touchbar modeller diğer 13" modellerden farklı olarak çift fanlı soğutucuya sahipler diye biliyorum. Bunun dışında macbooklar kolay kolay bozulacak cihazlar değildir.

Hali hazırda 15'' 2018 kullanıyorum şimdiye kadar bir sorunla karşılaşmadım. 3-4 sanal makineyi aynı anda açtığınızda veyahutta farklı diller için compiler kullanırken hele ki birde harici bir ekran bağlıysa ısındığını hissedeceksiniz (hissetmek biraz iyimser oldu :) ) ki normal bir durum kasa alüminyum olduğu için bu ısıyı daha fazla hissediyorsunuz fakat bu sayede ısı dağıtılmış oluyor. Klavye'ye alıştıktan sonra normal masaüstü klavyelere geçmek çok zor resmen ışık hızında yazmak için yapılmış genel anlamda sessiz ne kadar hızlanırsanız o kadar ses çıkıyor. Touch bar bir sorun çıkarmadı 2014'ten beri Mac kullanıyorum şu an kullandığım Touch bar versiyonu 5 ay önce aldım halen touch bar'ı kullanmış değilim sürekli yazarken elim orda bişeylere çarpıyor ekran değişiyor hiç bir vasfı yok. :)

Farklı ortamlar ile aynı anda çalışmanız gerekiyorsa sorun yaşayabilirsiniz fakat diğer durumlar için bir sorunla karşılaşacağınızı zannetmiyorum.

Son düzenleme:
Touch bar bir sorun çıkarmadı 2014'ten beri Mac kullanıyorum şu an kullandığım Touch bar versiyonu 5 ay önce aldım halen touch bar'ı kullanmış değilim sürekli yazarken elim orda bişeylere çarpıyor ekran değişiyor hiç bir vasfı yok. :)

Selamlar,

Aslında touchbarlı versiyonunu alma sebebim hem çift fanlı hem de touchbarsız modele göre işlemcisinin bir tık daha iyi olması.

Benimde en büyük kaygım bu maalesef. Kodlama yapmak için alacağımdan dolayı benim de elim oraya istemsizce gider diye düşünüyorum.

Selamlar,

Aslında touchbarlı versiyonunu alma sebebim hem çift fanlı hem de touchbarsız modele göre işlemcisinin bir tık daha iyi olması.

Benimde en büyük kaygım bu maalesef. Kodlama yapmak için alacağımdan dolayı benim de elim oraya istemsizce gider diye düşünüyorum.

İşlemcisi bir kaç tık iyi ve dediğiniz gibi çift fanlı olduğu için soğutması daha iyidir. Uzun ömürlüdür.

Namıssız Apple kendi sitesinde o kadar pahalıya satıyor ki Touchbar olmayan modelini özelleştirip alamıyoruz

Macbook Pro "13/"15 i7 satmayı düşünen arkadaşlar varsa iletişime geçelim :D

Selamlar.

Geçtiğimiz hafta Macbook Pro 13'' A1708 modelini satın aldım. Tüm arkadaşlara ilgileri için çok teşekkür ederim.

Macbook aldıktan sonra da asıl sorun olan çoğaltıcı konusu gündeme geldi haftasonu da :D Siz hangi çoğaltıcı modellerini kullanıyorsunuz? Hdmi, Type-c, Usb vs gibi.

Dün akşam aşağıdaki ürünü satın aldım. Sizce nasıl? Daha önce bu modeli kullanan arkadaşlar var mı aramızda?

Kingston Nucleum Macbook HDMI+ USB 3.1 + USB-C + MicroSD + Fiyatı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı