MacBookPro Hd recovery silindi

Osx

Hectopat
Merhabalar..

MacBook Pro kullaniyorum.. 4 ay once bootcamp yardimiyla win7 yukledim hersey sorunsuz calisiyordu. Fakat, 1 hafta once pc kendi kendini restart etti ve ALT tusuna bastip sistem sectigimiz bolumde HD recovery ve Macintosh HD diskleri silinmis vaziyetteydi. Sadece Windows diski duruyordu onu da acinca "Boot disk error" hatasi veriyordu. Bir kac makale okuduktan sonra Internet Recovery ile tanistim (CMD R ) disk izlencesine baktigimda disk isimlerim unnable konumda ve kilitli gorunuyordu. Daha sonra Mac Os gunluklu bicimlendirdim sonra INTERNET RECOVERY araciligiyla Lion versiyonunu yuklemeye basladim. Ne yaziktir ki %25 lik alan bile dolmadi ve pcyi 2 gun acik biraktim yine bir ilerleme olmadi..

Elimde hp minibook var onun harddiskini mac´e taktim simdi bilgisayari oyle aciyorum. Virtual box yardimiyla iatkos yuklemeye calistim ama ekran Elma logosunda takili kaliyor. Ne yaptiysam ne ettiysem hic bir turlu yapamadim..

Not : Elimde hic bir turlu OSX setup´i yok. Internetten indirdigim 10.7 dvd dosyasi var. Bilgisayar saglayicim hic bir turlu bana DVD veya Flash bellek olarak kurulum aparati vermedi...

Bir an once OSX sisteme kavusmak istiyorum. Yardimlarinizi bekliyorum...

Eğer yakında servis varsa servise götürmen tavsiye olunur. 40-50 dolar paranı alırlar, önemli dosyaların varsa kurtarılma şansın var... Yok para vermek istemiyorum dersen torrentten Mountain Lion Retail dvd'si indir DVD ye pc'de yazdır... Bu arada youtubede clean install macosx videoları izle makinene sıfırdan yükleme yap... Hangisi kolayına gelirse artık..

Eğer yakında servis varsa servise götürmen tavsiye olunur. 40-50 dolar paranı alırlar, önemli dosyaların varsa kurtarılma şansın var... Yok para vermek istemiyorum dersen torrentten Mountain Lion Retail dvd'si indir DVD ye pc'de yazdır... Bu arada youtubede clean install macosx videoları izle makinene sıfırdan yükleme yap... Hangisi kolayına gelirse artık..

Cevabin icin tesekkur ederim..

Isvicre´de yasiyorum ve yeni geldim buraya. Yani servise goturecegim noktayi bilmiyorum. Ama onemli dosyalarim da yok. Aslinda pc yi de Isvicre´den aldim ama iste servis isleri getir gotur posta vs bunlar her halde torrentten daha yorucu olmayacak. Ben en guzeli senin dedigin ikinci yolu izleyeyim. Vakit ayirdigin icin tesekkurler.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı