MacBook'ta neden oyun oynanmaz?

receps24

Hectopat
İşimde bir bilgisayar kullanıyorum ama eski o yuzden yeni bir bilgisayar almaya karar verdim. Ama isimden eve donunce surekli oyun oynuyorum o yuzden MacBook alabilir miyim veya bir oyuncu laptopu alabilir miyim diye dusundum. Sizce MacBook Air 2020 mi almalıyım yoksa bir oyuncu laptopu mu almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynayacaksanız oyuncu laptopu almanız yararınıza olur. Evet, şu anki macbooklarda da oyun oynayabilirsiniz ama basic diye tabir edilen oyunları oynayabilirsiniz. AAA diye tabir edilen oyunları oynayamazsınız. Bunun sebebi de bana göre Apple'ın kime hitap ettiğini biliyor olması. Oyuncu kesime hitap etme gibi bir dertleri yok, profesyonel alan yetiyor onlara. Tüm ekosistem profesyonel iş hayatına yönelik kurulmuş.

MacBook ya da daha doğru tabirle macOS işletim sistemi oyun odaklı değildir. Fakat Minecraft, Roblox, League Of Legends tarzı oyunları oynayabilirsiniz.(MacBook Air'de FPS sorunu yaşayacaksınız.) Buna ilave olarak Apple Arcade oyunlarını oynayabilirsiniz fakat AAA oyunları oynamak için MacBookAir tercihi hiç de mantıklı değildir. Bu yüzden oyuncu laptopuna yönelebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı