MacBook'tan çıkma SSD toplama bilgisayarda görünmüyor

kanuniblt

Femtopat
Daha fazla  
MacBook Air 2017 cihazıma 240GB M.2 SSD taktım (rehber videoyu izleyerek). Daha sonra ikinci el bilgisayar toplamaya karar verdim ve M.2 SSD'yi cihazdan çıkarıp orijinal 128 GB olan SSD'yi taktım. Daha sonra M.2 SSD'yi toplama bilgisayarıma taktım. Ancak bilgisayarım SSD'yi BIOS'ta görmedi. Bilgisayarcıya götürdüğümde "SSD hiçbir türlü okunamıyor" dedi. Günlerdir çözümünü arıyorum. Son çare olarak Hackintosh yükleyip orada görünür mü diye merak ettim fakat görünmedi.

Topladığım bilgisayarımda bunu yapamıyorum çünkü SSD'yi görmüyor. MacBook'a geri takıp mı yapmam lazım?

Hayır görecektir. Görmezse bir sorun var demektir ama inanıyorum ki bu uygulamada göreceksiniz.

macOS, Windows'un desteklediği disk formatlarının dışında bir format kullanıyor. Bu yüzden gözükmüyor olabilir.
Bu, BIOS'ta gözükmesine bir engel değil.
Aygıt Yöneticisi altında gözükmeli. BIOS'ta vardır da siz SATA kısmına bakıyor olabilirsiniz...

O halde SSD diskini taktığınız SATA kablosu arızalı olabilir ya da PSU'dan gelen güç kablosunu doğru takamadınız. Eğer görünmüyorsa sorun var demektir çünkü daha geçen gün eski Macbook bilgisayarımı hurdaya çıkarıp içerisindeki HDD diski kendi kasama taktım ve BIOS'ta gördü. Windows'ta görmüyordu çünkü destekli bir biçimde değildi. Ben de çözmek için size verdiğim yazılımı indirdim ve onunla tekrar diski GPT olarak biçimlendirdim. Bu sayede şu an o diski kullanabiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı