Mac'de ISO'yu USB'ye Yazdırma

Umut Can KURT

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Digital Publisher and CCM
Merhaba arkadaşlar.

Mac'de Windows 8.1 iso'sunu usb'ye nasıl yazdırabilirim? PC'ye format atmak istiyorum. Teşekkürler.

@Recep Baltaş

Arkadaşlar Unetbootin adlı bi program buldum. Elimdeki ISO'yu USB'ye yazdırmaya çalıştım ancak PC'de USB üzerinden kurulum ekranına gelmek için boot ettiğimde boot ekranı yerine aşşağıdaki fotoğraf içindeki uyarı karşıma geldi ve bir türlü kurulum ekranına geçirmedi. BIOS üzerinden de ilk boot seçeneğini usb yaptım ancak olmadı.

Ufak bir not: Daha öncesinden başarısız bir hackintosh girişimim olmuştu. Bende tekrar windows'a dönmek istediğinden bu işlemleri izliyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum.
2221.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış hatırlamıyorsam o program mac üzerinde çalıştırılınca hazırlanan usb boot edilebilir olmuyor, ayrıca bootloader yüklemek de gerekiyor. Windows ve Linux da hazırlananlar boot edilebilir oluyor.

Yanlış hatırlamıyorsam o program mac üzerinde çalıştırılınca hazırlanan usb boot edilebilir olmuyor, ayrıca bootloader yüklemek de gerekiyor. Windows ve Linux da hazırlananlar boot edilebilir oluyor.

Cevabınız için teşekkürler. Peki Mac'de Windows için USB hazırlayabileceğim bir program var mı acaba? ISO'yu USB'ye nasıl yazdıracağımı bulmadım doğrusu mac üstünde.

Bootcamp ile yapabilirsin. Bu rehber kısmen yardımcı olur:

Mac'e Windows 8 Kurma Rehberi - Technopat

Bootcamp'te işareti kaldırın dediğimiz yerde işareti kaldırmayın.

Bu rehberde Mac üzerine Windows kurulumu anlatılmış ve gördüğüm kadarıyla da USB'yi yine Windows üzerinden hazırlanmış. Açıkcası kendi durumum ile ilgili bir yönergeye rastlayamadım. Görmemiş de olabilirim. Ben Mac üzerinde Windows yükleme USB'si hazırlamak istiyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı