MACFit programları başlangıç için uygun mu?

LeadyPawa

Hectopat
Yer
Avrupa'nın kıskandığı yer
Daha fazla  
Yakında MACFit'e başlamak istiyorum ama ne yazık ki kişiye özel program yok. Bu olayı çoğu spor salonunda görmüştüm ama MACFit'in böyle bir hizmeti yok. Kendi uygulamalarında programlar varmış. Bunlar başlangıç seviyesi için uygun mudur, değilse başka programları bulabileceğim bir yer var mı?

Not: Evime en yakın MACFit olduğu için başka bir seçeneğim yok.
+Full body çalışmak istiyorum.

Yakında MACFit'e başlamak istiyorum ama ne yazık ki kişiye özel program yok. Bu olayı çoğu spor salonunda görmüştüm ama MACFit'in böyle bir hizmeti yok. Kendi uygulamalarında programlar varmış. Bunlar başlangıç seviyesi için uygun mudur, değilse başka programları bulabileceğim bir yer var mı?

Kendi gereksinimlerine göre kendi programını kendin oluşturabilirsin. Mesela ben full body için başlangıçta ve bitişte 30'ar dakika kardiyo yapıyorum arada da alet ağırlıklı olarak her kas grubu için 2-3 hareket yapıyorum. Çoğu makinenin üzerinde hangi bölgeyi hedef alıp etkilediği yazar en kötü baka baka oluşturabilirsin.

Hocam nasıl kendi programımı oluşturabilirim?
Full Body genellikle büyük kas gruplarına ikişer ve küçük kas gruplarına teker hareket konup yapılır. Örnek; göğüs 2 hareket, sırt 2 hareket, bacak 2 hareket, omuz 2 hareket (biri press diğeri yana açma), kollara birer hareket. Haftada 3 gün yapılacaksa dönüşümlü bir şekilde arka omuz ve trapez de birer hareket koyulur. Örnek Pazartesi, arka omuz ardından çarşamba, trapez vs. Çok ağır gelmemesi açısından tüm hareketleri üçer setten yapabilirsiniz baktınız çok da zorlamıyor dörder set yapabilirsiniz.

Full Body genellikle büyük kas gruplarına ikişer ve küçük kas gruplarına teker hareket konup yapılır. Örnek; göğüs 2 hareket, sırt 2 hareket, bacak 2 hareket, omuz 2 hareket (biri press diğeri yana açma), kollara birer hareket. Haftada 3 gün yapılacaksa dönüşümlü bir şekilde arka omuz ve trapez de birer hareket koyulur. Örnek Pazartesi, arka omuz ardından çarşamba, trapez vs. Çok ağır gelmemesi açısından tüm hareketleri üçer setten yapabilirsiniz baktınız çok da zorlamıyor dörder set yapabilirsiniz.
Tamam hocam, teşekkür ederim.

Programa bağlı. Full body bir program oluşturmak zor değil hocam biraz araştırmanız yeterli olur.

Kendi gereksinimlerine göre kendi programını kendin oluşturabilirsin. Mesela ben Full body için başlangıçta ve bitişte 30'ar dakika kardiyo yapıyorum arada da alet ağırlıklı olarak her kas grubu için 2-3 hareket yapıyorum. Çoğu makinenin üzerinde hangi bölgeyi hedef alıp etkilediği yazar en kötü baka baka oluşturabilirsin.

Antrenman başında kardiyo yapmak antrenman performansınizi düşürür.

Geri
Yukarı