Machine check exception hatası

1nvest

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
En son 1 hafta önce bilgisayarımla hiçbir şey yapmazken bu hatayı yemiştim bilgisayarım mavi ekran bile vermeden kendi kendine kendini yeniden başlatmıştı. Çok önemsememiştim ama 5 dakika önce bu hatayı bir daha aldım ve yine bilgisayarım ile hiçbir şey yapıyordum sadece önümde açık duruyordu aynı şekilde mavi ekran bile vermeden kendini yeniden başlattı. Olay görüntüleyicisinde bunu gördüm:

1610727391990.png

Nasıl düzeltebileceğim ve neden olduğu hakkında hiçbir fikrim yok yardımcı olursanız sevinirim.

Yeni anakarta geçtim bende de aynı durum oldu, eski anakartımda böyle bir problem yaşamıyordum.
CPB açıkken de geliyor bu hata.
CPB yi kapattığımda eski anakartımı kullanırken kullandığım overclock ayarlarını deneyince yine bu hatayı aldım.
Bilgisayar kendini resetliyor direkt, mavi ekran almıyorum. Ve oyundayken de olmuyor, idle bırakıp gittiğimde oluyor.

Güç kaynağım da dandik bir şey değil. XPG Core Reactor 750W
İşlemcim: R5 3600
İşlemci soğutucum: Galahad 360mm

Sorunun kaynağı donanımsal ama nasıl çözebilirim bu durumu?

CPB kapalıyken ve overclock yokken de yaptığını farkettim. Restartlar tamamen random aralıklarla gerçekleşiyor.
Bu durum Anakart kaynaklı olabilir mi?
Dump dosyalarına da baktım herhangi bir hata göremedim bununla alakalı.
Konu Sahibi arkadaşla aynı hatayı alıyorum.

dsad.png

@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Selam, düzeltebildin mi?

Yeni anakarta geçtim bende de aynı durum oldu, eski anakartımda böyle bir problem yaşamıyordum.
CPB açıkken de geliyor bu hata.
CPB'yi kapattığımda eski anakartımı kullanırken kullandığım overclock ayarlarını deneyince yine bu hatayı aldım.
Bilgisayar kendini resetliyor direkt, mavi ekran almıyorum. Ve oyundayken de olmuyor, idle bırakıp gittiğimde oluyor.

Güç kaynağım da dandik bir şey değil. XPG Core Reactor 750W.
İşlemcim: R5 3600.
İşlemci soğutucum: Galahad 360mm.

Sorunun kaynağı donanımsal ama nasıl çözebilirim bu durumu?

CPB kapalıyken ve overclock yokken de yaptığını fark ettim. Restartlar tamamen random aralıklarla gerçekleşiyor.
Bu durum anakart kaynaklı olabilir mi?
Dump dosyalarına da baktım herhangi bir hata göremedim bununla alakalı.
Konu sahibi arkadaşla aynı hatayı alıyorum.

Eki Görüntüle 1700413

@Recep Baltaş

Ben konu başlığını açtığım sistemle aynı sistemi kullanıyorum onun üzerine 5 10 tane daha sorun yaşadı ama geçti hepsi bir şekilde nasıl oldu bende bilmiyorum. Umarım çözümü bulursunuz.

Geri
Yukarı